bitcoinBTC/TRY
1.269.025,31 TL 1,09%
ethereumETH/TRY
65.490,97 TL 1,09%
tetherUSDT/TRY
28,90 TL 0,22%
bnbBNB/TRY
6.663,68 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
18,07 TL 0,02%
solanaSOL/TRY
1.838,14 TL 3,43%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
65.479,98 TL 0,23%
cardanoADA/TRY
12,91 TL 8,04%
dogecoinDOGE/TRY
2,87 TL 8,17%

Paylaş

ABD Hazine Bakanlığı, Rusya Yaptırımlarının Kriptoyu da Kapsadığını Vurguladı

abd hazine bakanligi rusya yaptirimlarinin kriptoyu da kapsadigini vurguladi 2

Rusya-Ukrayna arasındaki gerilim devam ederken, bir açıklamada ABD Hazine Bakanlığı’ndan geldi. ABD Hazine Bakanlığı kripto para biriminin Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle uygulanan ekonomik yaptırımları atlatmak için nasıl kullanılmaması gerektiğini açıklayan bir kılavuz yayınladı.

ABD Hazine Bakanlığı: Yaptırımlara Kripto da Dahil

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi (OFAC) yeni bir kılavuz yayınladı. Kılavuzda ABD vatandaşlarının ve kripto varlık firmalarının kripto para birimindeki işlemleri kolaylaştırırken bile Rusya’ya karşı yaptırımlara uymaları gerektiğini vurguladı.

abd hazine bakanligi rusya yaptirimlarinin kriptoyu da kapsadigini vurguladi 3

ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi söz konusu kılavuzda ABD’deki kişilerin ve kripto para birimiyle uğraşan işletmelerin “OFAC düzenlemelerini aşma girişimlerine karşı uyanık olmaları” ve “yasaklanmış işlemlere girmemelerini sağlamak için riske dayalı adımlar atmaları” gerektiğini söyledi.

Son zamanlarda Rus zenginlerin yaptırımları kripto paraları kullanarak delebilecekleri konusunda endişeler ortaya çıkmıştı. ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlıkları Kontrol Ofisi de bu endişeleri ortadan kaldırmaya yarayan yeni bir kılavuz yayınladı.

Son olarak hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz günlerde ABD Hazine Bakanlığı, Finansal Okuryazarlık Eğitim Komisyonu’nun halkı kripto para birimlerine yatırım yapmanın potansiyel riskleri hakkında bilgilendirmeye odaklanan bir girişim başlatacağını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala