bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 66,164.73 2.33%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,231.08 5.68%
bnb
BNB (BNB) $ 578.75 4.24%
solana
Solana (SOL) $ 151.92 7.21%
xrp
XRP (XRP) $ 0.512954 4.57%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.488083 5.47%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16257 5.10%

ABD Banka Düzenleme Kurumu Fintech Çözümleri Arıyor

ABD Banka Duzenleme Kurumu Fintech Cozumleri Ariyor 1

ABD Para Birimi Mali İşler Sorumlusu Brian Brooks, geçtiğimiz günlerde CNN ile yaptığı röportajda fintech çözümlerini benimseme isteğini dile getirdi.

Coinbase’de eskiden Hukuk Direktörü olan Brooks, şu anki işinin “insanların istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını elde etmelerini zorlaştıran engelleri tespit etmek” olduğunu açıkladı.

Bu açıklama bankaların kripto para saklama hizmetleri sunması için yeşil ışık yaktı. Brooks ayrıca özel şirketler tarafından ihraç edilen ancak banka mevduatları ile desteklenen, gelecekteki bir Merkez Bankası Dijital Para Birimi (CBDC) olasılığını da gündeme getirdi.

Röportaj aynı zamanda daha hızlı ödeme çözümlerine olan ihtiyacı da kapsıyordu.

ABD bankacılık sisteminde anında ödeme çözümünün bulunmamasının PayPal, Stripe ve Square gibi şirketler aracılığıyla bunun dışında milyonlarca ödemeye yol açtığını belirtti.

Böylece bu finansal faaliyetin düzenleyicinin kontrolü dışında olmasının istenip istenmediği sorusu gündeme geldi.

Brooks, Birleşik Krallık da dahil olmak üzere dünyanın diğer bölgelerinde halihazırda uygulanmakta olan tercih edilen çözümünün “özel şirketler tarafından yenilenen, ancak daha sonra federal bekçiler tarafından denetlenen daha hızlı ödemelere sahip olmak” olduğunu öne sürdü.

Son olarak Brooks, şu anda bir çeşit kripto para birimine sahip 50 milyon Amerikalıdan bahsetti. Şöyle dedi:

“Bu insanların çek hesaplarını alabilecekleri güvenli ve sağlam bir şekilde erişilebilir olmasını sağlamaya çalışıyoruz.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/





Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala