Yeni Zelanda’da Bitcoin’e Sahip Olmadan Yatırım Yapılabilecek

yeni zelandada bitcoine sahip olmadan yatirim yapilabilecek

Yeni Zelanda’da bireysel yatırımcılar, Bitcoin’e sahip olmadan da Bitcoin’e yatırım yapabilecek. Ülkenin ilk Bitcoin yatırım fonu için düğmeye basıldı. Vault Digital Funds tarafından sunulan fon, Implemented Investment Solutions tarafından yönetilecek.

Söz konusu fon, yaklaşık 1 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Yeni Zelanda’daki İlk Bitcoin Yatırım Fonu Başlatıldı

1 milyon dolar değerindeki fon, Bitcoin’de pozisyon tutan uluslararası borsalda işlem gören fonlara (ETF’lere) yatırım yapacak.

Konuyla ilgili açıklamaya yapan Vault Digital Funds kurucu ortağı ve CEO’su Vinnie Gardiner şunları söyledi:

“Vault’taki odak noktamız, Bitcoin gibi dijital varlıklara uzun vadeli iyi yapılandırılmış maruz kalma arayan yatırımcılara basit, akıllı ve güvenilir erişim sağlamak”

yeni zelandada bitcoine sahip olmadan yatirim yapilabilecek 2

Gardiner, fonun yerel olarak sahiplenip işletileceğini de söyledi. Güvenlik konusuna da değinen Gardiner, “Dijital varlıklarınız varsa, kendi cüzdanınızın koruyucusu sizsiniz ve bu da gerçek bir risk getiriyor. Bunlar arasında varlıklarınızı çevrimiçi veya çevrimdışı olarak güvenli bir şekilde güvenceye almak, parolaları hatırlamak veya varlıklarınızın saldırıya uğraması endişesi yer alıyor” dedi.

Fonun, doğrudan Bitcoin sahipliğiyle gelen vergi gereksinimlerini de ortadan kaldıracağını belirten Gardiner, fonun çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak kullanılmak üzere oluşturulduğunu söyledi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 423.938,64 TL 0,13%
ethereum
Ethereum (ETH) 29.772,29 TL 0,99%
cardano
Cardano (ADA) 19,41 TL 2,58%
tether
Tether (USDT) 8,86 TL 0,26%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.738,38 TL 0,89%
solana
Solana (SOL) 1.493,00 TL 1,41%
xrp
XRP (XRP) 9,13 TL 0,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,05%
polkadot
Polkadot (DOT) 275,67 TL 2,15%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,92 TL 0,55%
Copy link
Powered by Social Snap