Türkiye’de Girişimci Olmanın Zorlukları Nelerdir?

Kapital’in yeni bölümü yayınlandı. Melis Hazal Karagöz’ün Kapital‘de bu haftaki konuğu konuğu Numan Numan oldu. Numan Numan ile Türkiye’de girişimci olmanın zorluklarından bahsedildi.

Türkiye’de Girişimci Olmak

Melis Hazal Karagöz, Numan Numan’a “2021 yılı girişimcilik için nasıldı?” şeklinde bir soru yöneltti:

Numan Numan “Genel olarak 2021 yılı 2001 2021 yılı gerçekten değişik geçti. 2020’de başlayan pandemi ile birlikte 2021 yılı da değişik geçti. Tabii girişimcilik dediğimizde Ben teknoloji aslında pandeminin bir pozitif etkisi etkisi oldu. Neden dersek pandeminin etkisi ile birlikte adaptasyonda adaptasyona ve kullanımı arttı. 5 ila10 sene daha ileri gitti diyebiliriz daha fazla bir kullanım oldu teknoloji firmalarının kullanımlardan dolayı da değerlemeleri arttı” şeklinde konuştu.

Ayrıca Numan Numan sözlerine şunları da ekledi:

Numan Numan “Tabii değişik bir teknolojiye doğru gidiyoruz bakıldığı zaman 2021 güzel geçti ama 2022 daha değişik geçecek. Başarılı olanlarla başarısız olanlar ortaya çıkmaya başladı. Çünkü 2021’de pandemi den dolayı herkes tedbirli gitti. Ama şunu söylemeliyim ki 2022 asıl adımların atılacağı bir yıl olabilir” dedi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.900,95 TL 1,23%
ethereumETH/TRY
36.185,96 TL 0,79%
tetherUSDT/TRY
18,01 TL 0,42%
bnbBNB/TRY
5.925,26 TL 0,55%
usd-coinUSDC/TRY
18,01 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
10,58 TL 5,12%
xrpXRP/TRY
6,97 TL 1,51%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,21%
solanaSOL/TRY
855,92 TL 0,72%
polkadotDOT/TRY
170,93 TL 0,35%
Bağlantıyı kopyala