Tom Emmer’den SBF Açıklaması

tom emmerden sbf aciklamasi

Başarısız kripto para borsası FTX’in kurucusu ve eski CEO’su Sam Bankman-Fried geçtiğimiz haftalarda Bahamalar’da tutuklanmıştı. Tom Emmer, SBF’nin tutuklanmasının ardından bazı açıklamalarda bulundu.

SBF’nin Tutuklanması Tesadüf Değildi

Amerika Birleşik Devletleri Kongre Üyesi Tom Emmer, FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried’in (SBF) 13 Aralık tarihinde planlanan bir kongre duruşmasını kaçırmasına neden olan tutuklanmasının tamamen şans eseri olduğuna inanmıyor.

tom emmerden sbf aciklamasi 2

Bunun yerine politikacı Sam Bankman-Fried’in çeşitli bağlantıları ve bilgileri nedeniyle tutuklamanın “kasıtlı” olduğunu belirtti. Konu hakkında bir açıklama yapan Emmer, FTX’in başarısızlığının merkezi olmayan teknolojilerden ziyade merkezi finansın başarısızlığı olduğunu vurguladı. Emmer açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

Bununla zamanın başından beri finansal dolandırıcılar arasındaki tek fark, artık dijital varlıklara geçmiş olmamızdır.

Kongre üyesi, suçu Tradfi dünyasında güvenlik önlemleri sağlamaktan sorumlu bir düzenleyici olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) kaydırdı. Emmer, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) FTX’in iflas sürecinde direksiyon başında uyuduğunu ve büyük bir ihtimalle yaşanılan bu dolandırıcılıkta suç ortağının SEC ve SEC başkanı Gary Gensler olduğunu belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.192,30 TL 2,04%
ethereumETH/TRY
30.635,23 TL 2,29%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.134,05 TL 1,27%
usd-coinUSDC/TRY
18,84 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
7,54 TL 2,45%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,22%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 3,37%
okbOKB/TRY
833,32 TL 0,99%
Bağlantıyı kopyala