Tether Arzı 80 Milyar Dolara Ulaştı

tether arzi 80 milyar dolara ulasti

Kripto para piyasalarında stablecoin arzları artmaya devam ediyor. Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından birisi olan Tether’in USDT arzı Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 80 milyar dolara ulaştı.

Tether’in Arzı 80 Milyar Dolar Oldu

2023 yılında kripto para borsalarındaki USDT arzı yüzde 28 oranında düşmüş olsa da Tether’in arzı Mayıs 2022 tarihinden bu yana ilk kez 80 milyar dolara geldi. 6 Nisan’da USDT’nin dolaşımdaki piyasa değeri, 2023’te şu ana kadar 15 milyar dolarlık kazançla Mayıs 2022’den bu yana ilk kez 80 milyar doları geride bıraktı.

tether arzi 80 milyar dolara ulasti 2

Bir diğer yandan Tether’in en büyük rakipleri olan USD Coin’in piyasa değeri ve Binance USD’nin piyasa değeri ise sırasıyla 12 milyar dolar ve 9.4 milyar dolar düşüş yaşadı. Kripto tüccarları bu noktada USD Coin ve Binance USD ile ilgili artmakta olan endişeler sebebiyle Tether’in stablecoin’i olan USDT’yi seçti.

USD Coin’in (USDC) piyasa değeri, şu anda çökmüş olan Silicon Valley Bank’taki 3.3 milyar dolarlık risk ve Silvergate Bank’taki bazı riskler sebebiyle düşmeye devam ederken Binance USD (BUSD) cephesinde de düzenleyici kurumlar tarafında yaşanan riskler sebebiyle bazı riskler yaşanıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.262,05 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
38.229,84 TL 0,24%
tetherUSDT/TRY
20,17 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.253,00 TL 0,74%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,63 TL 5,43%
cardanoADA/TRY
7,65 TL 0,45%
staked-etherSTETH/TRY
38.226,01 TL 0,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 0,74%
matic-networkMATIC/TRY
18,18 TL 0,86%
Bağlantıyı kopyala