Scott Melker (The Wolf of All Street) Kimdir ve Serveti Ne Kadar?

Scott Melker kimdir

Bu yazımızda Twitter’da The Wolf of All Streets olarak bilinen Scott Melker kimdir ve serveti ne kadar gibi en çok merak edilen soruları yanıtlayacağız.

Twitter’ın yanı sırada YouTube’ta da The Wolf of All Streets adlı bir podcast programı yapan Scott Melker, kripto para topluluğundaki en popüler isimlerden biri.

Scott Melker’in kripto para cüzdanları üzerinde yapılan zincir üstü analizlerde ünlü kripto para kişiliğinin tahmini net servetinin 10 milyon dolar seviyesinde olduğu düşünülüyor.

Scott Melker Kimdir?

1999 yılında Pennsylvania Üniversitesi’nin Antropoloji bölümünden mezun olan Scott Melker, girişimci, yatırımcı, müzisyen ve DJ olarak tanınıyor. Üniversiteden mezun olduktan sonra 20 yıl boyunca müzik alanında kariyer yapan Scott Melker, Snoop Dogg, Kanye West, Wiz Khalifa ve diğer birçok ünlü isimle çalıştı. Böylelikle erken yaşta dünya turnelerine çıkan Melker, Avustralya’daki Beyond the Valley gibi büyük festivallerde çalarak para kazandı.

2017 yılında kripto paralarla tanışan Scott Melker’in 2023 yılı itibariyle Twitter’da 800 bini aşkın takipçisi bulunuyor. Bu da onu Kripto para sektöründeki en önemli düşünce liderlerinden biri haline getiriyor.

Scott Melker Servetini Nasıl Kazandı?

Scott Melker servetinin büyük bir kısmını takipçilerine coin pompalayarak elde etti. Satın aldığı kripto paraları takipçileriyle paylaşan Melker, sonrasında takipçilerinin o coin’e akın etmesinin ardından yüklü miktarda satış yaparak ciddi kazançlar elde etti. Ancak takipçileri Scott Melker’in foyasını ortaya çıkarmayı başardı. Bu nedenle Scott Melker kripto para piyasasında güvenilir bir figür olarak değerlendirilmiyor.

Zira şüpheli ve dolandırıcılık odaklı geçmişi nedeniyle Scott Melker’in sosyal medya hesaplarını takip edilmesini önerilmiyor.

Son Düşünceler

Her ne kadar kripto para sektöründe güvenilir bir şahsiyet olarak görülmese Scott Melker hala sektörün en önemli figürlerinden birisi. 10 milyon dolarlık servete sahip olması da Scott Melker’in pazarlama ve coin pompalama konusunda ne kadar başarılı olduğunu kanıtlıyor.

Son olarak Scott Melker’in tavsiyelerine körü körüne yatırım yapmak para kaybetmenize yol açabilir. Bu nedenle yatırım yapmadan önce kendi araştırmanızı yapmayı unutmayın.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
546.402,51 TL 3,12%
ethereumETH/TRY
37.639,32 TL 2,42%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.185,71 TL 2,18%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,03%
xrpXRP/TRY
10,30 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
7,53 TL 2,29%
staked-etherSTETH/TRY
37.603,45 TL 2,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 2,59%
matic-networkMATIC/TRY
17,90 TL 2,82%
Bağlantıyı kopyala