bitcoinBTC/TRY
738.476,83 TL 0,41%
ethereumETH/TRY
45.781,77 TL 0,99%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.916,27 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,43 TL 3,49%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,01%
staked-etherSTETH/TRY
45.803,20 TL 1,25%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,18%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 0,17%
solanaSOL/TRY
556,69 TL 2,87%

Paylaş

SBF’den yeni hukuki savunma planlaması

sbfden yeni hukuki savunma planlamasi

Başarısız kripto para borsası FTX‘in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, yaklaşan duruşmasında kendisine verilen eski hukuki tavsiyelere dayanarak hareket ettiğini savunmaya hazırlanıyor. Bu, kripto dünyasında önemli bir yankı uyandıran bir dava haline gelmiş durumda.

Sam Bankman-Fried, Hukuki Tavsiyeleri Savunma Merkezine Alıyor

İflas eden kripto para borsası FTX’in eski başkanı Sam Bankman-Fried, Ekim’deki mahkemesi öncesinde alınan hukuki önerilere göre hareket ettiği gerekçesiyle savunma stratejisi belirlemeyi hedefliyor.

Sam Bankman-Fried’ı savunan hukuk ekibi, yaklaşan duruşmada, borsanın daha önce çalıştığı hukuk danışmanlarının bazı kararların alınmasında etkili olduğuna dair deliller sunmayı planlıyor.

Bu avukatlar, özellikle Fenwick & West LLP firmasından, borsaya sunulan belirli öneri ve stratejilere dahil olduklarına dair argümanlar hazırlıyor. Savunma, Bankman-Fried’ın verilen hukuki tavsiyelere uygun olarak hareket ettiğine ve bu tavsiyelerle hareket ettiğinde kötü bir niyet taşımadığına inandırılmaya çalışılıyor.

Mahkeme belgesinde avukatlar, “Sanık, avukatının önerilerine güvendi. Bu, sadece resmi olarak hukuki görüş alındığında ve bu görüşe uygun hareket edildiğinde değil, genel bir yaklaşımla da doğru” şeklinde bir ifadeyle duruşlarını destekliyorlar. Son olarak Sam Bankman-Fried, bu ayın başlarında eski iş ortağı ve eski sevgilisi Caroline Ellison’ın kişisel güncesini medyaya sızdırmak ve tanıkla iletişim kurabilmek adına şifreli bir uygulama kullanmak suçlamalarıyla tutuklu yargılanmasını beklemekte.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala