bitcoinBTC/USD
$ 63,054.89 6.19%
ethereumETH/USD
$ 3,495.57 4.38%
cardanoADA/USD
$ 0.691897 7.90%
xrpXRP/USD
$ 0.599591 1.64%
bnbBNB/USD
$ 412.41 0.39%
solanaSOL/USD
$ 130.51 14.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.52 7.59%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129657 30.68%
tronTRX/USD
$ 0.142885 0.44%
chainlinkLINK/USD
$ 20.29 3.61%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.10 2.94%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.66%
optimismOP/USD
$ 3.93 2.27%

Paylaş

Revolut’un CFO’su, Kripto Hamlelerine Güveniyor

revolutun cfosu kriptonun finansal gucune inaniyorasdd

Kripto para sektörü zorlu bir dönemden geçmesine rağmen sektörde birçok yeni gelişme yaşanıyor. Son olarak çıkan haberlere göre; ticaret hacimleri düşse bile Revolut, kriptonun finansal bir uygulama olma misyonunun ayrılmaz bir parçası olduğunu düşünüyor.

Revolut’un CFO’su Mikko Salovaara, Kriptonun Finansal Gücüne Değindi

Revolut’un finans müdürü Mikko Salovaara, ticaret hacimleri düşerken ve bazı yeni kripto ürünleri yavaş benimsenirken bile, fintech devinin finansalygulamasında kriptonun geleceği konusunda kendinden emin olmaya devam ediyor.

revolutun cfosu kriptonun finansal gucune inaniyorrtt

Salovaara, geçen ayki Accel Fintech Zirvesi’nde yaptığı bir röportajda, Sifted ile önceki bir röportaja göre Revolut’un 2020 gelirinin yüzde 10-15’ini oluşturan platformdaki kripto ticaret hacimlerinin bu yıl düşmesine rağmen yükseliş eğilimini gösteriyor.

Revolut’un finans müdürü Mikko Salovaara, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Kripto, en azından bizim algıladığımız şekliyle, bir hazine yönetimi işlevinden bireylerin ve işletmelerin temel olarak talep ettiği bir finansal hizmettir ve bu nedenle onlara bunu sağlamak istiyoruz.

Son olarak hatırlatmak gerekirse şirket, kripto para birimi alım satım araçlarını 2017’de piyasaya sürdü ve daha önce yakında çıkacak bir DeFi cüzdan uygulamasını ve bir sadakat programı olarak çalışacak Revcoin adlı yerel bir tokeni lanse ederek tam kripto olmaya çalıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala