New York, Bitcoin Madencisi Greenidge’e İzin Vermedi

new york bitcoin madencisi greenidgee izin vermedi

Bitcoin madencilik şirketi Greenidge’in faaliyetlerine devam edebilmesi için New York düzenleyicisinden izin alması gerekiyordu. New York Çevre Koruma Departmanı, Bitcoin madencisi Greenidge’in izin yenileme talebini reddetti.

New York Bitcoin Madenciliğine Yeni Standartlar Getiriyor

Bitcoin madencilik faaliyetleri dünya genelinde artmaya devam ederken, New York geçtiğimiz haftalarda Bitcoin madenciliği için yeni standartları tartışmaya başlamıştı. New York Çevre Koruma Departmanı (DEC), Bitcoin madencilik şirketi Greenidge’in hava izni yenilemesini reddetti. Düzenleyici tarafından yapılan açıklamada, Greenidge’in başvurusunun, eyaletin 2019’da yasayla imzalanan İklim Liderliği ve Toplumu Koruma Yasası (CLCPA) tarafından belirlenen sera gazı (GHG) emisyon sınırlarına uymadığını söyledi.

new york bitcoin madencisi greenidgee izin vermedi 2

Düzenleyici tarafından Greenidge’e gönderilen mektupta, “Greenidge, tesisin devam eden çalışmasının bu tutarsızlığa rağmen haklı olduğunu gösteremedi” ve madencinin “yeterli sera gazı azaltım önlemleri” göstermediğini de ekledi. Greenidge, düzenleyicinin bu kararından sonraki 30 gün içinde bir idari yargı duruşması talep etme hakkına sahip. Şirket tarafından yapılan açıklamada, düzenleyicinin verdiği kararın yargıya taşınacağı belirtildi. Greenidge tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Bu keyfi ve kaprisli karara başarılı bir şekilde itiraz ettiğimiz sürece, yürürlükte olan mevcut “Başlık V Hava İzni” kapsamında kesintisiz olarak çalışmalarımıza devam edebiliriz. Tarafsız bir mahkeme sisteminin yanlış olan bu düzenleyici kararını tersine çevireceğine eminiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.986,61 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
35.071,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.748,76 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
10,29 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
818,79 TL 3,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala