bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

LimeWire, Algorand ile Anlaştı

limewire algorand ile anlasti

2000’li yılların popüler müzik platformlarında biri olan LimeWire, uzun süreli sessizliğini NFT pazaryeri hamlesiyle bozuyor. Konuyla ilgili ilk bilgileri daha önce sizinle paylaşmıştık. Son gelen bilgilere göre ise LimeWire, NFT pazaryeri için Algorand ile el sıkıştı.

LimeWire ve Algorand El Sıkıştı

LimeWire, NFT pazaryerini oluşturmak için Algorand Blockchain’i seçti. Son bilgilere göre platform, bu yıl için lansman yapacak.

Karbon negatif blok zinciri olmasıyla öne çıkan Algorand ile anlaşan LimeWire, NFT basmaya ek olarak, bu yıl içinde özel topluluk erişimi, oylama mekanizmaları ve token sahipleri için bir ödül sistemi sağlayacak bir token başlatmayı planlıyor.

PR News Wire‘a göre, LimeWire kısa süre önce, başlangıçta müziğe odaklanarak sanat ve eğlence için ana akıma hazır bir dijital koleksiyon pazarı olarak yeniden hizmete girdiğini duyurdu. Sanatçılar ve hayranlar için mevcut NFT ortamının teknik engelleri olmadan dijital koleksiyon ürünleri yaratmak, satın almak ve takas etmek için tek duraklı bir pazar olacak. 

limewire algorand ile anlasti 2

Şirket, müzik endüstrisinde büyük sanatçılarla ortaklık kuracak. Böylecek dijital koleksiyonları ana akıma ve ilk 2 yıl içinde 1 milyon kullanıcıya ulaştıracak.

LimeWire Co-CEO’su Paul Zehetmayr konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Dijital koleksiyon ürünleri ve genel olarak daha geniş kripto pazarı ile ilgili en büyük zorluk, bunun gerçekten küçük bir bilgili kullanıcı grubuyla sınırlı olmasıdır. Piyasada zaten büyük oyuncular var, ancak giriş engeli hala ana akım benimsemeye izin vermek için çok büyük”

Algorand CEO’su Steven Kokinos ise şunları söyledi:

“LimeWire’ın Algorand blok zincirinde piyasaya sürüldüğünü görmekten heyecan duyuyoruz ve müzik koleksiyonları pazarını fırtına ile almaları için büyük bir potansiyel görüyoruz”

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala