bitcoinBTC/TRY
1.121.452,13 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
60.517,77 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.627,70 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
17,73 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.765,63 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
60.498,68 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,34%

Paylaş

LimeWire, NFT Pazaryeri ile Yeniden Hizmete Başlayacak

limewire nft platformu ile yeniden hizmete baslayacak

2000’li yılların başından itibaren popüler bir eşler arası müzik paylaşım hizmeti ikinci bir hamle yapmak üzere. LimeWire tarafından yapılan açıklamaya gör uzun süredir faaliyette olmayan LimeWire markasının yeni sahipleri, başlangıçta müzik ve ilgili koleksiyonlara odaklanarak bir NFT pazaryeri olarak yeniden hizmete gireceğini duyurdu.

Dosya Paylaşım Hizmeti LimeWire, NFT Platformu ile Geri Dönüyor

NFT alanının genişlemesi ile birlikte bu alanda yapılan çalışmalar da hız kazanmış durumda. LimeWire’ın yeni sahipleri bu konuda bir adım atmaya karar verdi. LimeWire, CEO Paul ve Julian Zehetmayr liderliğinde Mayıs ayında piyasaya sürülecek. Söz konusu olan yeni sahipler, 2021 yılında LimeWire markasını yeni bir dijital dinleyici dalgası için yeniden tanıtmak amacıyla satın aldıklarını söyledi.

limewire nft platformu ile yeniden hizmete baslayacak

LimeWire başlangıçta müzik bağlantılı NFT’lere odaklanacak. LimeWire’ın yeni yinelemesi, hayranların ve sanatçıların NFT manzarasının mevcut teknik engelleri olmadan dijital koleksiyonlar oluşturmasına, satın almasına ve takas etmesine olanak tanıyacak. 

Ayrıca Müzikle ilgili varlıklar, sınırlı sürümler, yayın öncesi şarkılar, yayınlanmamış demolar, grafik sanat eserleri, özel canlı sürümler, dijital ürünler ve sahne arkası içeriği içerecek. Son olarak belirtmek gerekirse LimeWire, 2010 yılında yasal sorunlar nedeniyle kapanmıştı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala