bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Neler Yaşandı? (6-13 Mart)

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 6 13 mart 2

Bu hafta kripto para dünyasında birçok önemli gelişme yaşandı. Bizde bu hafta kripto para dünyasında neler yaşandı sizler için derledik.

Kripto mu, Altın veya Gümüş mü?

BTCHaber yazarlarından İslam Memiş “Kripto mu, Altın veya Gümüş mü?” adlı bir yazı yayımladı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 6 13 mart 3

İslam Memiş yazısında şu ifadeleri kullandı:

Altın değer kazanırsa kripto paralar değer kaybeder, kripto paralar değer kazanırsa altın değer kaybeder” Ters orantılı hareket eder. Yani, altın satanlar kripto alır, kripto satanlar altın alır. Cuma günü son örneğini gördük. Bitcoin yüzde -5,91 değer kaybederek haftayı 39.548 dolar seviyesinden kapatırken, ons altın yüzde +1,57 değer artışıyla haftayı 1.967 dolar seviyesinden tamamladı. Emtialar savaş ortamını sever. Altın ve gümüş gibi yatırım araçları enflasyonun ve jeopolitik risklerin arttığı dönemlerde yıldızı parlar. Bunu herkes bilir.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Savaşta Altın mı Bitcoin mi?

BTCHaber yazarlarından İslam Memiş Erkan Öz de “Savaşta Altın mı Bitcoin mi?” adlı yazısını yayımladı.

Bitcoin and gold e1561535838310

Erkan Öz yazısında şu ifadeleri kullandı:

Bitcoin birçok kişi tarafından dijital altın olarak görülüyor. İki finansal araç arasında çok ciddi benzerlikler var. Bitcoin, tıpkı Altın gibi sınırlı bir para birimi. Üstelik bağımsız. Herhangi bir merkezi, bir idarecisi yok. Özellikle 2020’de yeni Bitcoin yükseliş sezonu başladıktan sonra Altın  daha iyi bir yatırım aracı Bitcoin mi diye yoğun tartışmalar yapıldı. Altıncılar ve Bitcoinciler sosyal medyada sürekli karşı tarafa iğneleyici mesajlar gönderdi.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Avalanche (AVAX), Bitstamp’ta Listelenecek

Merkezi Londra’da bulunan kripto para borsası Bitstamp, Avalanche’ı (AVAX) listeleyeceğini açıkladı.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 6 13 mart 5

Avrupa’nın önde gelen borsalarından biri olan Bitstamp, aynı zamanda AVAX’ın sentetik bir versiyonu olan Wrapped Bitcoin’i (wBTC) de listeleyecek.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bitcoin Neden Yükseliyor?

Geçtiğimiz hafta Bitcoin hareketli günler geçirdi. Bir süredir 40.000 dolar seviyesinin altında işlem gören Bitcoin geçtiğimiz hafta 42 bin dolar seviyelerine kadar yükselmişti.

0x0 1 bitcoin bugun kac dolar 19 nisan bitcoin kuru hareketleri 1618804035026

Bu yükselişte  ABD Hazine Bakanı Janet Yellen tarafından yazılan açıklama metni etkili oldu.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

John Deaton, Ripple-SEC Davası Hakkında Paylaşım Yaptı

Uzun süredir devam eden Ripple ve SEC davasında yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu kez Ripple ve SEC davasında yakın bir anlaşmayla ilgili devam eden söylentilere yanıt olarak, Cryptolaw kurucusu John Deaton sessizliğini bozdu.

kripto para dunyasinda bu hafta neler yasandi 6 13 mart 7

John Deaton önümüzdeki 30 gün içinde bir uzlaşma olmayacağını söyledi. Söz konusu olan olumlu gelişmelere bakıldığında, Ripple-SEC davası istikrarlı bir şekilde ilerliyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala