bitcoinBTC/TRY
1.121.452,13 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
60.517,77 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.627,70 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
17,73 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.765,63 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
60.498,68 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,34%

Paylaş

Genesis SEC’in “Terra” radarına takıldı

genesis

Kripto para borsası Genesis, iflas eden Terra’ya kredi verdiği gerekçesiyle SEC’in radarına takıldı. SEC, dava ile bağlantılı olan belgelerin teslimi için çağrıda bulunsa da Genesis’ten henüz herhangi bir adım gelmediği tespit edildi.

Son teslim tarihi 18 Ekim

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Terraform Labs’a karşı açtığı davayı denetleyen New York yargıcı, iflas eden Terra’ya dijital varlık kredisi veren Genesis’in dava ile bağlantılı olarak SEC’e belirli belgeleri teslim etmemesi üzerine mahkeme celbine uymasını emretti.

SEC, Genesis ve kardeş kuruluşlarına 12 Eylül’de mahkeme celbini tebliğ ederek 9 Ekim’e kadar yanıt vermelerini istemesine rağmen hiçbir belgenin teslim edilmediği kaydedildi. Genesis’in belge teslimi için son günü ise 18 Ekim 2023 olarak belirlendi. Mahkeme celbinin tam kapsamının, talep edilen kesin belgeler de dahil olmak üzere, belirsiz olduğu kaydedildi.

Öte yandan SEC, Genesis tarafından 3AC’ye aktarılan milyarlar ile Do Kwon ve Terraform Labs tarafından gerçekleştirildiği iddia edilen dolandırıcılık arasındaki bağlantıyla yakından ilgileniyor. Bununla birlikte, DCG’nin uzantılarının tüm sektöre yayıldığı göz önüne alındığında, SEC’in mahkeme celbine uymaya zorlandığında Genesis’ten başka hangi ilgili bilgilerin gelebileceği ise belirsiz görünüyor.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala