bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 71,311.11 6.97%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,700.08 19.87%
bnb
BNB (BNB) $ 598.56 3.93%
solana
Solana (SOL) $ 184.52 7.18%
xrp
XRP (XRP) $ 0.535765 4.40%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.498825 6.03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.16377 8.47%

QCP’den Bitcoin için net sinyal: Boğalar ringe döndü

Bitcoin qcp analiz boga

QCP, Bitcoin’in 74.000 dolara ulaşabilecek bir yükseliş gerçekleştirebileceğini aktardı. QCP, yayımladığı analizde ABD’den gelen verilere dikkat çekti.

QCP Capital, gün içinde Telegram üzerinden bir piyasa analizi yayımladı. Daha önce sık sık boğa sinyali veren QCP, bu analizinde de benzer bir görüş belirtti.

QCP, ABD’den gelen enflasyon verilerinin risk varlıklarında bir kırılmayı tetiklediğini dile getirdi. Analizde, BTC’nin makroekonomik verilerden gelen pozitiflikle birlikte yükseliş momentumunu yakalayacağı ifade edildi.

Bitcoin analiz qcp

QCP’nin analizi Bitcoin için olumlu

ABD’den gelen enflasyon verileri ve faiz politikasına yönelik görüşler Bitcoin (BTC) fiyatını etkiliyor. BTC, makroekonomik veriler ile şekillenmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz gün ABD enflasyon verileri açıklandı. Yıllık enflasyon, yüzde 3,4 seviyesine geriledi. Enflasyon verisinin açıklanmasıyla birlikte BTC’nin 64.000 dolara yükseldiği görüldü. Bu bölgede biraz oyalanan BTC, boğaların iştahını çekmeyi başardı. BTC, boğalardan gelen alım baskısıyla birlikte 66.000 doların üzerine çıktı.

QCP Capital, ABD’den gelen verilerin BTC’yi 74.000 dolar seviyesine geri götürebileceğini aktardı. Analizde, yıl sonu için 100.000 dolar ila 120.000 dolar arasında fiyat hedefi verildi.

QCP, Millenium ve Schonfield’in spot Bitcoin ETF yatırımlarına dikkat çekti. Analizde, ABD’deki kurumsalların Bitcoin’e gelmeye devam edeceği ve BTC’deki arz kıtlığının tetikleneceği aktarıldı.

15 Mayıs verilerine göre, spot Bitcoin ETF’lerinde 302,97 milyon dolar net para girişi gerçekleşti. Kurumsal talebin artması, BTC’nin yükselişe geçmesi ve benimsenme oranlarındaki artış spot Bitcoin ETF’lerine pozitif yansıdı.

QCP’ye göre, kurumsal benimsenme haricinde, azalan enflasyon ve ABD seçimleri de BTC’de itici güç olacak. BTC’de boğa piyasası yeniden başlayacak.

QCP, benzer bir analizi halving’ten sonra yayımlamıştı. 23 Nisan tarihinde, kurumsal talebin patlayacağı ve BTC’de arz kıtlığı yaşanacağı aktarılmıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Özgür Umut Demirci

24 Aralık 1997 tarihinde Artvin'de dünyaya geldi. Özgür, bir süre Bursa'da yaşadı. Bursa'da TSO Gürsu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra Antalya Akdeniz Üniversitesi Gazetecilik bölümünde Lisans eğitimini tamamladı. 2020 yılından beri sektörün içinde yer alıyor.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala