bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

FTX, kripto ticareti ve stake için harekete geçti

mysten labs ftxin satin aldigi hisseyi geri aldi 2

İflas eden kripto para borsası FTX, elindeki varlıkları korumak için harekete geçti. Borsanın değer kaybı yaşamadan elindeki fonları alacaklıları iade etmeyi planladığı belirtildi. Varlıklarını satmayı ve stake etmeyi planlayan FTX, yaşanabilecek kayıpların önüne geçilmesini hedefledi. Şirket, kripto satışlarından maksimum getiri sağlamak için ise Mike Novogratz’ın Galaxy‘si ile temasa geçti.

FTXten eski yoneticilere 1 milyar dolarlik dava2

FTX’ten varlık koruma hamlesi

FTX, büyük kripto varlıklarını satmak, stake etmek ve korumayak için mahkemeye başvurdu. Şirket, söz konusu aşamada Mike Novogratz’ın Galaxy Digital şirketini danışman olarak işe almayı planladığını bildirdi.

Borsanın alacaklılara Bitcoin veya Ethereum yerine fiat para birimi cinsinden ödeme yapmayı planladığı aktarıldı. Bu çerçevede 3 milyar dolardan fazla kripto varlığın dikkatli ticaret ile değerinin korunabileceğini hedeflendi.

Mahkemenin kabul etmesi halinde borsa, bu adım ile alacaklı ödemesinde kripto piyasasına olan ilgiden faydalanacak. Kripto piyasasında iniş-çıkışlardan elde edilen gelir, alacaklılara ödenecek. FTX‘in başvurusunda, “Galaxy Asset Management, öngörülen işlem türleri ve yatırım hedefleri de dahil olmak üzere dijital varlık yönetimi ve ticareti ile ilgili alanlarda kapsamlı deneyime sahiptir” denildi.

Galaxy Digital, daha önce FTX’e on milyonlarca dolar yatırım yapmıştı. FTX, nisan ayında 3,4 milyar dolar değerinde kripto varlığa sahip olduğunu duyurmuştu.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala