bitcoinBTC/TRY
1.090.940,34 TL 0,75%
ethereumETH/TRY
58.734,00 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.560,45 TL 1,35%
xrpXRP/TRY
17,54 TL 0,48%
solanaSOL/TRY
1.732,23 TL 6,76%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
58.746,15 TL 0,25%
cardanoADA/TRY
10,99 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,33 TL 0,66%

Paylaş

eToro’ya kripto faaliyetleri için AB’den yeşil ışık

etoro

eToro, Kripto Varlıklar Hizmet Sağlayıcısı olarak faaliyet göstermek ve hizmetlerini tüm AB ülkelerine genişletmek için AB onayını aldı.

Kripto ve hisse senedi alım satım platformu eToro, daha fazla kripto firmasının Avrupa’ya açılmasıyla birlikte Avrupa Birliği’nden (AB) düzenleyici yeşil ışık aldı. Avrupa Kripto Varlıklar Piyasası (MiCA) mevzuatı, Mayıs 2023’te tüm blok ülkelerinden oybirliğiyle onay aldı. Mevzuat Temmuz 2024’ten itibaren yürürlüğe girecek ve eToro, hizmetlerini tek bir kuruluş aracılığıyla tüm AB ülkelerine sunabilecek.

Ayrıca Finextra’ya göre eToro, kendisini Kıbrıs Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (CySEC) Kripto Varlıklar Hizmet Sağlayıcısı (CASP) olarak kaydettirdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan eToro’nun CEO yardımcısı Dr Hedva Ber şunları söyledi:

“Avrupa, eToro için son derece önemli bir bölge; kullanıcılarımızın çoğunluğunun bulunduğu yer burası ve Avrupalı ​​yatırımcılara, çeşitlendirilmiş bir portföyün parçası olarak çok çeşitli kripto varlıklarına doğrudan erişim sunmaya devam etmek istiyoruz.”

etoro 1

Galaxy Dijital de sınırları genişletiyor

Avrupa pazarını hedefleyen tek firma eToro olmadı. Financial Times’a göre Galaxy Digital, ABD’nin uyguladığı baskının ardından daha dostane bir pazar arayışıyla Avrupa pazarına doğru genişleme kararı aldı. Şirket ilk olarak Mayıs 2023’te faaliyetlerini ABD pazarından uzaklaştırma planlarının sinyalini vermişti.

Şirket, kripto ekosistemi çevresinde ticaret, varlık yönetimi, yatırım bankacılığı ve madencilik hizmetleri gibi geniş bir hizmet yelpazesi sunar.

Ark Invest Avrupa ETF pazarını hedefliyor

Galaxy Digital ile birlikte Cathie Wood’un Ark Invest’i de Avrupa pazarına girmeye çalışıyor. Bu amaçla Avrupa merkezli borsa yatırım fonu (ETF) ihraççısı Rize ETF Limited’i satın aldı. Bloomberg Ark Invest’in, Avrupa’nın büyüyen ETF pazarından yararlanmak istediğini kaydetti.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala