bitcoinBTC/TRY
1.265.371,43 TL 0,89%
ethereumETH/TRY
67.820,01 TL 0,31%
tetherUSDT/TRY
28,92 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
6.913,65 TL 0,67%
xrpXRP/TRY
19,21 TL 1,13%
solanaSOL/TRY
2.111,12 TL 0,45%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
67.831,87 TL 0,24%
cardanoADA/TRY
17,15 TL 7,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,88 TL 2,17%

Paylaş

Ekim ayı Fed faiz kararı belli oldu

fed faiz

ABD Merkez Bankası (Fed) merakla beklenen Ekim 2023 faiz kararını açıkladı.

FOMC toplantısının ardından çıkan sonuca göre, politika faizi sabit tutuldu. Faiz oranı, böylelikle 5,25-5,50 arasında kaldı.

Öte yandan ekonomi analistlerinin büyük bir kısmı, Fed’in faiz oranını sabit tutacağını öngörüyordu.

Enflasyon yüksekliği sürüyor

Merkez bankası yaptığı açıklamada, “Son göstergeler ekonomik aktivitenin üçüncü çeyrekte güçlü bir tempoda büyüdüğünü gösteriyor.” dedi ve şu ifadeler kullanıldı:

“İstihdam kazanımları yılın başından bu yana yavaşladı ancak gücünü koruyor ve işsizlik oranı düşük kalıyor. Enflasyon yüksek kalmayı sürdürüyor.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala