Crypto.com (CRO) Coin Nedir?

CRO coin

Crypto.com Coin, Crypto.com Pay ekosistemini güçlendiren bir blockchain ağıdır. CRO Coin, Crypto.com isimli kripto para borsasının merkeziyetsiz ve açık kaynak kodlu olarak çıkardığı Crypto.com Chain adındaki blokzincir ağının kripto para birimidir.

CRO Coin, Crypto.com’a ait olan Cronos Chain’in yerel coin’idir. 120 kişinin üzerinde bir ekibe sahip Crypto.com’un merkezi Hong Kong’da bulunmaktadır. Crypto.com, 2016 yılının Haziran ayında Kris Marszalek, Rafael Melo, Gary Or ve Bobby Bao tarafından Monaco Technologies GmbH olarak kurulmuştur.

Cronos ağının amacı, işletmelerin ve bireylerin Crypto.com cüzdan uygulamasıyla CRO coin, stabil coin ve fiat para kullanarak mal ve hizmetler için ödeme yapmasına olanak sağlamaktır. Başlangıçta Ethereum ağında bir ERC-20 ödül token’ı olarak piyasaya sürülen CRO coin, daha sonra Cronos blok zinciri ağına taşınmıştır. Crypto.com, kullanıcıların yaşamlarını iyileştirmek için yeniden tanımlanmış finansal hizmetleri güçlendirmektedir. Crypto.com blok zinciri, çevrimiçi kripto ödemelerini daha kolay, uygun fiyatlı ve herkes için erişilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır.

CRO coin 1

Crypto.com, normal bir kripto varlık borsası olarak çalışır ve farklı ücret mekanizmaları bulunmaktadır. Crypto.com’da kullanıcılar kendi fonları üzerinden borç alıp verme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Borç alma işlemleri staking üzerinden veya başka kripto varlıklar üzerinden gerçekleşir. Crypto.com Earn programı ile kullanıcıların hesabına düzenli olarak aktarımlar gerçekleştirilir. Kullanıcıların staking yapmaları durumunda ödül kazanmalarını sağlamaktadır.

CRO coin, kendi altyapısına sahip olmasının yanı sıra ERC-20 ve Cosmos altyapılarını da desteklemektedir. CRO Coin’in bir başka özelliği de, yatırımcıların ticaret ihtiyaçları ve beceri seviyelerine göre ayarlamalarına olanak tanıyıp, kolayca özelleştirilebilir olmasıdır. Bu uygulama aynı zamanda çeşitli kripto para birimlerine erişmeyi kolaylaştıran kullanıcı dostu bir arayüz sunmaktadır.

Crypto.com, kendi Visa kartı üzerinden yapılan ödemeler ile kendinize ait kripto varlıklar üzerinden ödeme gerçekleştirmenize izin vermektedir. Desteklenen her bir kripto varlık üzerinden ödemeler gerçekleştirilebilse de, kullanıcılara en çok kazandıran CRO harcamalarıdır. Kullanıcılar mobil uygulamalara iOS, Android, Microsoft ve HarmonyOS üzerinden ulaşım sağlayabilmektedir.

Kendi platformları üzerinden de alınabilecek CRO Coin, Crypto.com borsası dışında Gate.io, KuCoin ve Coinbase kripto borsalarında da listelenmektedir.

Etiketler:

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
446.461,18 TL 2,23%
ethereumETH/TRY
30.860,26 TL 2,86%
tetherUSDT/TRY
18,83 TL 0,06%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.945,60 TL 2,59%
xrpXRP/TRY
7,82 TL 0,76%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,07%
cardanoADA/TRY
7,40 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 0,71%
matic-networkMATIC/TRY
21,82 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala