bitcoinBTC/TRY
1.195.355,82 TL 5,74%
ethereumETH/TRY
64.009,87 TL 6,48%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
7.078,92 TL 1,99%
xrpXRP/TRY
17,94 TL 6,44%
solanaSOL/TRY
2.010,31 TL 6,27%
usd-coinUSDC/TRY
28,79 TL 0,52%
staked-etherSTETH/TRY
64.241,76 TL 6,04%
cardanoADA/TRY
16,04 TL 6,66%
avalanche-2AVAX/TRY
1.129,35 TL 5,63%

Paylaş

Coinbase’den ABD’de vadeli hamlesi

coinbase

Coinbase, ABD’deki yatırımcıların Coinbase Financial Markets platformu üzerinden vadeli işlemler yapabileceğini duyurdu. Şirketin yeni hamlesi, ağustos ayında Ulusal Vadeli İşlemler Birliği’nden alınan iznin ardından geldi. Söz konusu vadeli işlem sözleşmelerinin ‘daha düşük ön sermaye gereksinimleri’ sunduğu aktarıldı.

Coinbase Demokrat vekiller ile bulusacak 2

Coinbase, vadeli işlemleri ABD’ye açıyor

Kripto borsası Coinbase‘den ABD’de vadeli hamlesi geldi. Bu çerçevede yatırımcıların Bitcoin ve Ethereum olmak üzere 2 vadeli işlem sözleşmesine erişebileceği ifade edildi. Açıklamada, CFM vadeli işlemlerinin ABD’deki vadeli işlem ticareti için bir kilometre taşı olduğu kaydedildi. Vadeli işlem sözleşmelerinin Bitcoin’in 1/100’ü ve Ethereum’un 1/10’u oranında boyutlandırıldığı belirtildi.

ABD’deki yatırımcılar, Coinbase Advanced platformunu kullanarak spot işlemler gerçekleştirebiliyordu. Coinbase Financial Markets, ağustos ayında ABD müşterilerine federal olarak düzenlenmiş kripto vadeli işlem ticareti için onay almıştı.

Coinbase Finansal Piyasalar CEO’su Andrew Sears, “Vadeli işlemler yatırımcılara risklerini koruma, portföylerini çeşitlendirme, kaldıraçla işlem yapma ve piyasanın yukarı ya da aşağı hangi yöne gideceği konusunda spekülasyon yapma olanağı sağlar” ifadelerini kullandı. Coinbase’e göre sözleşmeler, bireysel yatırımcılar düşünülerek boyutlandırıldı.

Borsa, kripto türev piyasalarının toplam işlem hacminin yaklaşık yüzde 75’ini temsil ettiğini ifade etti. Analistler, Coinbase’in hamlesinin azalan spot işlem hacimlerini desteklemek için daha fazla gelir akışı oluşturmaya çalışan şirkete uzun vadede yardımcı olabileceğini söyledi.

Coinbase International Exchange, mayıs ayında ABD dışındaki kurumsal yatırımcılar için sürekli vadeli işlem ticareti başlatmıştı. Platform, eylül ayında ABD dışındaki bireysel kullanıcılara genişlemişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala