bitcoinBTC/TRY
752.596,07 TL 3,22%
ethereumETH/TRY
45.343,91 TL 3,77%
tetherUSDT/TRY
27,45 TL 0,13%
bnbBNB/TRY
5.873,82 TL 2,14%
xrpXRP/TRY
14,01 TL 2,21%
usd-coinUSDC/TRY
27,44 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
45.337,87 TL 3,72%
solanaSOL/TRY
661,95 TL 0,39%
cardanoADA/TRY
7,20 TL 1,68%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 2,61%

Paylaş

Citigroup’tan kurumsal müşteriler için token hizmeti

nexo satin almalar konusunda citigroup ile birlikte calisiyordf

Citigroup, kurumsal müşteriler için Citi Token hizmetini yakın zamanda başlattı. Citi şubelerinde sadece birkaç dakika içinde 7/24 sınır ötesi ödemelere olanak tanır ve kendi özel blockchain yayınlanıyor.

Citigroup’tan token hizmeti hamlesi

Citi, pilot uygulamada banka garantileri ve akreditiflerle aynı amaca hizmet etmek için nakliye şirketi Maersk ve bir kanal idaresiyle birlikte çalışarak akıllı sözleşmeler kullandı.

citi

ABD bankacılık devi Citigroup’un, blockchain teknolojisini ve akıllı sözleşmeleri kullanarak kurumsal müşteriler için nakit yönetimi ve ticaret finansmanı için bir tokenizasyon hizmeti başlattığını söyledi. Banka, akıllı sözleşmelerin banka garantileri ve akreditiflerle aynı amaca hizmet ettiğini söyledi. Banka, evrak işleri ve manuel süreçler nedeniyle genellikle uzun ve zahmetli olan süreçleri denemek ve hızlandırmak için nakliye şirketi Maersk ve bir kanal idaresiyle birlikte çalıştı.

Banka, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: “Kurumsal müşterilerin her zaman açık, programlanabilir finansal hizmetlere ihtiyacı var ve Citi Token Hizmetleri 7/24 sınır ötesi ödemeler, likidite ve otomatik ticaret finansmanı çözümleri sağlayacak.”

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala