bitcoinBTC/TRY
1.226.129,94 TL 3,18%
ethereumETH/TRY
65.125,61 TL 3,80%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
6.833,42 TL 1,02%
xrpXRP/TRY
18,13 TL 4,55%
solanaSOL/TRY
2.015,81 TL 2,62%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
65.112,01 TL 3,73%
cardanoADA/TRY
16,00 TL 6,68%
dogecoinDOGE/TRY
2,86 TL 0,45%

Paylaş

CFTC üyelerinden ‘düzenleme’ çağrısı

CFTC Davasi Binancein Sirketlerle Carpik Iliskisi

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) üyeleri, sektörü yönetecek kuralların hızlandırılmasını istedi. CFTC Komiseri Kristin Johnson, kripto yatırımcılarının varlıklarını korumak için kurallara ihtiyaç olduğunu söyledi.

Demokrat CFTC komisyon üyeleri Christy Goldsmith Romero ve Kristin Johnson, kripto sektöründeki çıkar çatışmaları ve düzenleme çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Johnson, yatırımcıların korunması ve varlıklarının ayrıştırılması için acil düzenlemelere gerek olduğunu vurguladı. CFTC üyesi, kuralların basitçe ev parası ile müşteri fonlarını birbirine karıştırılmamasını içereceğini ifade etti.

Kristin Johnson, pazartesi günü Atlanta Fed’de yaptığı açıklamada, FTX, Binance, Celsius ve Voyager iflaslarının yatırımcıları koruma ihtiyacını gösterdiğini söyledi. CFTC’nin derhal bir düzenleme geliştirmesi gerektiğini belirten Johnson, önümüzdeki birkaç hafta içinde kriptoyu yönetecek kuralların gelebileceğini de sözlerine ekledi. CFTC komiseri, spot piyasadaki belirli varlıklar için netlik olmadığını ifade etti.

Diğer CFTC üyesi Romero ise potansiyel risklere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yetkili, “CFTC, uyarıları ciddiye almalı ve piyasa yapısıyla ilgili kurallar yayınlamalı” şeklinde konuştu.

Öte yandan CFTC Başkanı Rostin Behnam, spot piyasa varlıklarının nasıl ele alınacağı konusunda Kongre’den bilgi istemişti. Kurumun türev sözleşmelere ilişkin dolandırıcılık veya manipülasyonla bağlantılı olaylarda yaptırım yetkisine bulunuyor. Spot piyasalar ise SEC’in denetiminde yer alıyor.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala