Belçika Düzenleyicisi, Kripto Paraların Sınıflandırılmasını İstiyor

belcika duzenleyicisi kripto paralarin siniflandirilmasini istiyor

Kripto paraların düzenlenmesi ve sınıflandırılması birçok ülkenin gündeminde yer alıyor. Bu konuda net bir karar henüz verilmiş değil. Fakat ülkeler kripto paralarla ilgili istişare yapmaya devam ediyor. Belçika da kripto paraların sınıflandırmak için yeni adımlar atıyor.

Belçika Düzenleyicisi’nden Kripto Para Adımı

Belçika’nın mali düzenleyicisi, hangi kripto para birimlerinin mevcut düzenlemelere tabi olduğunu belirlemek için adım adım yönergeler belirledi. Ayrıca, Belçika bu konuda istişare yapmaya devam ettiğini açıkladı.

belcika duzenleyicisi kripto paralarin siniflandirilmasini istiyor

Belçika, belirli kripto varlıkları menkul kıymetler, yatırım araçları veya finansal araçlar olarak sınıflandırması gerekip gerekmediğini belirlemek için açık bir istişare başlattı. Ülkenin finansal düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu (FSMA), şu açıklamalarda bulundu:

FSMA, kripto varlıkların menkul kıymetler, yatırım araçları veya finansal araçlar olarak değerlendirilebileceği, bunların izahname mevzuatı ve kapsamına girip giremeyeceği konusunda netlik sağlamak istiyor.

Bu amaçla Belçika düzenleyicisi, hangi kripto para birimlerinin, menkul kıymetler veya finansal araçlar olarak sınıflandırılabileceğini ve bunlara hangi yasaların uygulanacağını belirlemek için yönerge yayımladı.

FSMA, kripto paraların sınıflandırılması üzerinde bir istişare başlattığını ve görüşmenin 31 Temmuz’da sona ereceğini aktardı. Belçika, istişarenin ülkenin finans sektöründeki tüm yatırımcı temsilcilerine açık olduğunu söyledi.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
390.606,27 TL 7,48%
ethereumETH/TRY
31.268,78 TL 6,07%
tetherUSDT/TRY
17,97 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
5.099,31 TL 8,16%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
6,18 TL 8,87%
cardanoADA/TRY
8,48 TL 13,00%
solanaSOL/TRY
653,16 TL 11,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 13,62%
Bağlantıyı kopyala