Bank of London, SVB’nin İngiltere Kolu Satın Almak İstiyor

bank of london svbnin ingiltere kolu satin almak istiyordscs

Kripto para piyasasının ortasına bomba gibi düşen Silicon Valley Bank’ın iflası gündemi sarstı. Bununla beraber Kaliforniya Mali Koruma ve Yenilik Departmanı tarafından kapatılan Silicon Valley Bank ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Çıkan son haberlere göre; Bank of London, Silicon Valley Bank‘ın İngiltere kolunu satın almak için teklif verdi.

Bank of London, Silicon Valley Bank İngiltere Kolunu Satın Almak için Teklif Verdi

Küresel takas kurumu Bank of London, Silicon Valley Bank’ın Birleşik Krallık’taki yan kuruluşunu satın almak için resmi bir teklif sundu. Bank of London, konu ile ilgili olarak şu şekilde açılama yaptı:

The Bank of London liderliğindeki önde gelen özel sermaye şirketlerinden oluşan bir konsorsiyum, Majestelerinin Hazinesi, The Bank of England’daki Prudential Düzenleme Kurumu ve Silicon Valley Bank UK Yönetim Kurulu’na resmi teklifler sunduğunu doğruladı.

bank of london svbnin ingiltere kolu satin almak istiyorgfbgf 1

Başbakan Rishi Sunak, hükümetin Silicon Valley Bank’ın İngiltere’deki müşterileri için operasyonel likidite ve nakit akışı ihtiyaçlarını güvence altına alacak bir planı önümüzdeki saatlerde sunmak için hızla çalıştığını söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
527.756,77 TL 0,40%
ethereumETH/TRY
33.609,73 TL 0,49%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.208,14 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,19%
xrpXRP/TRY
8,74 TL 1,87%
cardanoADA/TRY
6,84 TL 0,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,09%
staked-etherSTETH/TRY
33.537,78 TL 0,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,80 TL 1,22%
Bağlantıyı kopyala