Animoca Brands, Metaverse Fonu Hedefini Düşürdüğünü Yalanladı

secten 75 milyon dolarlik metaverse fonuna mudahale O8Sr 1

Hong Kong merkezli blockchain oyun geliştiricisi Animoca Brands, sözde metaverse fonu hedefini yüzde 20 azaltarak 800 milyon dolara düşürdüğü haberleri çıkmıştı. Bu kez yeni gelen bi açıklamaya göre; Animoca Brands, Metaverse fon hedefini 200 milyon dolar veya kripto pazarındaki oynaklık ve bankacılık sektöründeki istikrarsızlık nedeniyle yüzde 20 azaltıp 800 milyon dolara düşürdüğü iddialarını yalanladı.

Animoca Brands, Metaverse Fonu Hedefini Düşürmedi

Dün konuya yakın iki kişinin söylediğine göre son zamanlarda hedefi yüzde 20 daha düşürerek, 800 milyon dolara indirdiği haberleri yapılmıştı. Animoca, Metaverse fonunda 200 milyon dolarlık kesinti ve değerlemenin 2 milyar dolara düştüğü haberlerini yalanladı.

animoca brands web3e yatirim yapacak hedef 1 milyar dolarasd1

Animoca’nın başlangıçta Ocak ayında 2 milyar dolarlık Metaverse fon hedefini yarıya indirdiği ve ardından yakın zamanda bunu %20 daha düşürerek 800 milyon dolara indirdiği iddia edildi. Söz konusu fon, Metaverse odaklı orta ve geç aşama girişimlere sermaye tahsis etmek amacıyla Kasım ayında duyuruldu . O sırada Animoca’nın kurucu ortağı ve başkanı Yat Siu, fon hedefinin ne kadar sermaye artırıldığına bağlı olarak 1 milyar ila 2 milyar dolar arasında olduğunu açıkladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.669,01 TL 0,74%
ethereumETH/TRY
38.399,65 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.281,88 TL 0,66%
usd-coinUSDC/TRY
20,62 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 0,59%
staked-etherSTETH/TRY
38.358,22 TL 0,33%
cardanoADA/TRY
7,51 TL 2,74%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,64%
matic-networkMATIC/TRY
18,48 TL 1,08%
Bağlantıyı kopyala