bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

Kaliforniya’daki Senato Adayı, Dogecoin’i Yasallaştırmak İstiyor

kaliforniyadaki senato adayi dogecoini yasallastirmak istiyor

Kripto para birimlerinin küresel çapta yaygınlaşmasıyla ve gelecekte finansal, ekonomik, politik, hatta sosyal konularda toplumları değiştirme potansiyelinin fark edilmesiyle birlikte, tüm hızıyla kabul görmeye devam ediyor. El Salvador’un Bitcoin‘i yasallaştırmasının ardından, birçok ülke kripto paraların yasallaştırılması fikrine sıcak bakmaya başladı. Bu kez Kaliforniya’dan ABD Senato adayı Timothy Ursich, Dogecoin’in (DOGE), yasallaştırılmasını önerdi.

Timothy Ursich: Seçilirsem DOGE’yi Yasallaştırmayı Teklif Edeceğim

Kaliforniya’dan ABD Senatosu için aday olan Timothy Ursich, attığı tweet’te Dogecoin’i yasallaştırmayı önerdi. Ayrıca Ursich, Dogecoin kurucu ortağı Billy Markus ve Tesla CEO’su Elon Musk’ı 7 Haziran’daki seçim öncesinde kampanyasını desteklemeye çağırdı.

kaliforniyadaki senato adayi dogecoini yasallastirmak istiyor

Senato adayı Ursich, konuyla ilgili şunları söyledi:

7 Haziran’da seçilirsem, Dogecoin’i Kanuni Teklif olarak öneren bir yasa tasarısı hazırlayacağım. Kripto paraların evrensel kullanımının, kitlesel olarak benimsenmesi için baskı yapacağım

Popüler meme kripto para birimi Dogecoin, birçok şirket tarafından benimsenmeye devam ediyor. Hatırlatacak olursak, geçtiğimiz günlerde Tesla CEO’su Elon Musk, Tesla ve SpaceX ürünlerinin artık Dogecoin (DOGE) ile alınabileceğini, kullanıcıların bu ürünlerin satın alınmasında Dogecoin kullanabileceğini açıklamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala