2022’de Yatırım Yapılabilecek Coinler Hangileri

kriptografik programında geçen hafta sizlerle, 2022’de yükselebilecek coinlerin neler olabileceğini paylaşmıştık. Beste Uyanık bu hafta da son zamanlarda dikkat çeken kripto varlıkların analizini yapıyor.

Kripto varlık piyasasında binlerce seçenek var ve durum böyle olunca, çok dikkatli olmak gerekiyor. Biz de bu videomuzda bazı kripto paraların önümüzdeki dönemdeki hareketine dair bazı analizler yapıyoruz. Bu kez mercek altına aldığımız kripto varlıklar metaverse, gaming ve DeFi tarafından geliyor.

Not: Videoda yer alan analizler yatırım tavsiyesi değildir.

Videomuzda Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB), Solana (SOL), Alien Worlds (TLM), MyNeighborAlice (ALICE), Decentraland (MANA), dYdX (DYDX) ve 1inch Network’e (1INCH) dair bilgiler bulabilirsiniz.

Peki bu kripto para birimleri, yazının yazıldığı sırada kaç dolardan işlem görüyor? İsterseniz buna yakından bakalım.

Bitcoin (BTC): 41.843 dolar
Ethereum (ETH): 3.196 dolar
Binance Coin (BNB): 448.01 dolar
Solana (SOL): 139.48 dolar
Alien Worlds (TLM): 0.18 dolar
MyNeighborAlice (ALICE): 11.46 dolar
Decentraland (MANA): 3.10 dolar
dYdX (DYDX): 7.10 dolar
1inch Network (1INCH): 2.21 dolar

Bu arada hatırlatmakta fayda var, videodaki fiyatlar ile yukarıdaki fiyatlar arasında zaman farkından dolayı farklılıklar olabilir.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
428.126,52 TL 0,49%
ethereumETH/TRY
33.643,08 TL 0,85%
tetherUSDT/TRY
17,85 TL 0,07%
usd-coinUSDC/TRY
17,86 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.794,03 TL 1,87%
xrpXRP/TRY
6,77 TL 1,30%
cardanoADA/TRY
9,46 TL 2,90%
binance-usdBUSD/TRY
17,85 TL 0,11%
solanaSOL/TRY
765,41 TL 0,82%
polkadotDOT/TRY
163,74 TL 3,83%
Bağlantıyı kopyala