bitcoinBTC/USD
$ 63,054.89 6.19%
ethereumETH/USD
$ 3,495.57 4.38%
cardanoADA/USD
$ 0.691897 7.90%
xrpXRP/USD
$ 0.599591 1.64%
bnbBNB/USD
$ 412.41 0.39%
solanaSOL/USD
$ 130.51 14.69%
avalanche-2AVAX/USD
$ 43.52 7.59%
dogecoinDOGE/USD
$ 0.129657 30.68%
tronTRX/USD
$ 0.142885 0.44%
chainlinkLINK/USD
$ 20.29 3.61%
matic-networkMATIC/USD
$ 1.05 0.25%
aptosAPT/USD
$ 12.10 2.94%
arbitrumARB/USD
$ 2.01 3.66%
optimismOP/USD
$ 3.93 2.27%

Paylaş

Yatırımcıların Beklentileri Yüksek | Bitcoin Fiyatı Yükselebilir

Elif Tümen ile Bitcoin’in son durumunu inceliyoruz. Uzmanların Bitcoin analizi ne durumda? Bitcoin yükselecek mi? Bitcoin ne olacak, geçtiğimiz hafta olan FED toplantısında FED faiz kararı açıklandı. Peki FED kararı Bitcoin’i nasıl etkileyecek hep birlikte inceliyoruz.

Bitcoin Fiyatı Yükselebilir

Geçen yıl ABD’de enflasyon ocak ayında yüzde 7 civarındayken, temmuz ayına geldiğimizde yüzde 9,1 olmuştu. Bunu öngören FED de yıl boyunca yapılan 8 toplantıda bu sorunu çözmek için var gücüyle çalıştı. Ocak’ta sabit bıraktıkları faizleri, önce 25, sonra 50 baz puan artırdılar. Baktılar ki böyle olmuyor, 4 kez arka arkaya 75 baz puan yükselttiler faizleri.

O ipini koparmış gibi giden enflasyon yıl sonunda yüzde 7,1’e düşünce sakinlediler. 2022’nin son toplantısında 50 baz puan artırarak artık daha fazla agresif tavırda olmayacaklarını gösterdiler. 2023’te de ilk enflasyon verisi yüzde 6,5 gelince doğru yolda oldukları anlaşıldı.

Hatırlayın hedef yüzde 2, oraya varıncaya kadar çalışacak FED. Biraz geriden bakınca tablo çok net ortada. FED Faizleri artırınca enflasyon düşmeye başladı, şimdi ayaklar gazdan çekildi ama henüz frene de basılmıyor. Enflasyon düşsün diye faizler yükseldikçe Bitcoin de yükselemiyordu. Şimdi işler tersine döndü. Yani, piyasa rahatlayınca riskli varlıklara yönelim de arttı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala