Teksas Vali Adayı Seçilirse Bitcoin’i Yasal İhale Yapacak

teksas vali adayi secilirse teksasta bitcoini yasal ihale yapacak

Kripto paralar hızla ülkelerin ana odak konusu haline gelirken, kullanımları da hızla artıyor. El Salvador’un öncülüğünde Bitcoin‘i (BTC) resmi para birimi olarak kabul etmek isteyen politikacıların sayısı da bir hayli arttı. Son olarak Teksas vali adayı Don Huffines, seçilmesi halinde Bitcoin’i (BTC) yasal ihale yapacağı vaadinde bulundu.

teksas vali adayi secilirse teksasta bitcoini yasal ihale yapacak2

Teksas Vali Adayı Seçilirse Eyaleti Bitcoin Merkezi Haline Getirmeyi Planlıyor

Teksas vali adayı Don Huffines, Bitcoin (BTC) başta olmak üzere uzun süredir kriptolara olan ilgisiyle biliniyor. Politikacı halihazırda Bitcoin (BTC) ile bağış toplarken, planları arasında ise Bitcoin öncelikli olarak yer alıyor.

Kendi resmi web sitesi üzerinden Teksas’ı Bitcoin’in merkezi haline getirmek istediğini belirten Huffines, vaadleri arasında Bitcoin’in yasal ihale olması için çalışacağını da ekledi:

“Bitcoin’e (BTC) yıllardır sahibim ve hem bir varlık olarak değerine hem de bir para birimi olarak potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyorum. İnovasyonda bir lider olarak Texas, ulusa Bitcoin politikası ve kripto para biriminin benimsenmesi konusunda liderlik etmelidir. Teksas’ı Bitcoin için Citadel yapmaya ve endüstriyi federal hükümetten korumaya kararlıyım.” 

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
461.787,23 TL 2,60%
ethereumETH/TRY
30.935,26 TL 4,42%
tetherUSDT/TRY
15,86 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
15,86 TL 0,22%
binance-coinBNB/TRY
4.679,50 TL 1,73%
xrpXRP/TRY
6,52 TL 3,91%
binance-usdBUSD/TRY
15,87 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
8,09 TL 9,48%
solanaSOL/TRY
802,89 TL 8,84%
dogecoinDOGE/TRY
1,34 TL 5,03%
Bağlantıyı kopyala