bitcoinBTC/TRY
740.153,81 TL 0,70%
ethereumETH/TRY
45.989,59 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
27,41 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.913,28 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
14,21 TL 2,85%
usd-coinUSDC/TRY
27,40 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
46.023,86 TL 1,05%
cardanoADA/TRY
6,97 TL 1,67%
solanaSOL/TRY
586,37 TL 6,16%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,63%

Paylaş

Tayland’dan Meta’ya sert kripto uyarısı

facebookun sirri neydia

Tayland, Facebook ve WhatsApp’ın çatı şirketi Meta’ya sert bir uyarı yaptı. Meta’dan kripto dolandırıcılığı ile mücadele etmesi istendi. Ülkede Facebook’un kapatılabileceği belirtildi.

Tayland Dijital Ekonomi ve Toplum Bakanlığı (DES), Facebook‘u kripto dolandırıcılıkları nedeniyle uyardı. Bakanlık, sitede reklamı yapılan kripto dolandırıcılıklarının sayısının azaltılması istendi. Gerekli çalışmaların yapılmaması halinde Facebook’un ülkede kullanıma kapatılacağı belirtildi.

meta facebook meta pay icin 5 ticari marka basvurusu yapti

Bakanlığın web sitesinde yayınlanan bir açıklamaya göre, hileli reklamlar 200 binden fazla kişiyi etkiledi. Bakan Chaiwut Thanakmanusorn, maahkemeden platformun buna uymaması halinde Facebook’un ay sonuna kadar kapatılması için hazırlık yapılmasını talep etti.

Facebook’un kripto para ve blockchain ile ilgili reklamlar üzerinde kısıtlamaları kademeli olarak hafifletmişti. Reklam kriterlerini genişeleten platform, onaylar için düzenleyici lisanslarını kabul etmişti.

Şirket, Avustralya’da da benzer bir uçlamayla karşı karşıya kalmıştı. Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu, Meta’ya hileli kripto reklamları aracılığıyla kullanıcıları yanlış yönlendirdiği iddiasıyla dava açmıştı.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala