Facebook ve Instagram Gelecek Hafta NFT Projelerini Askıya Alacak

facebook ve instagram gelecek hafta nft projelerini askiya aliyor

Sosyal medya devleri Facebook ve Instagram kısa bir süre önce NFT projelerini askıya alacağını açıklamıştı. Facebook ve Instagram bu kararını uygulamaya başlayacağı tarihi duyurdu.

Facebook ve Instagram Önümüzdeki Hafta NFT’lerin Fişini Çekiyor

Meta çatısı altında çalışmalarına devam eden Facebook ve Instagram, 11 Nisan 2023 tarihinden itibaren NFT’lerin fişini çekeceğini açıkladı. Konu hakkında Instagram tarafından yapılan açıklamada, cüzdan adresleri de dahil olmak üzere sistemindeki dijital toplama verilerini silmeye başlayacağını ve artık üçüncü taraf dijital cüzdanlarla bağlantılı ya da ilişkilendirilmeyeceğini ifade etti.

facebook ve instagram gelecek hafta nft projelerini askiya aliyor 2

Konu hakkında açıklama yapan Meta’nın ticaret ve fintech lideri Stephane Kasriel’e göre, Facebook’un ana şirketi olan Meta, sosyal medya platformları Facebook ve Instagram’da NFT’lerle olan çalışmalarını sonlandırma kararı aldı.

Kasriel’in kısa bir süre önce yaptığı Twitter paylaşımında, Meta’nın Instagram’da NFT oluşturma ve satma testlerinin yanı sıra NFT’leri Instagram ve Facebook’ta paylaşma becerisini önümüzdeki hafta sonlandıracağı ifade edildi. Şirket açıklamasında NFT’ler yerine para kazanma modelleri ve Meta Pay’i iyileştirmeye odaklanacağını ifade etti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
620.053,20 TL 0,63%
ethereumETH/TRY
43.168,39 TL 0,55%
tetherUSDT/TRY
23,32 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.153,00 TL 1,42%
usd-coinUSDC/TRY
23,30 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
12,29 TL 0,50%
staked-etherSTETH/TRY
43.118,29 TL 0,33%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 0,20%
dogecoinDOGE/TRY
1,59 TL 0,77%
solanaSOL/TRY
440,85 TL 0,05%
Bağlantıyı kopyala