bitcoinBTC/TRY
1.122.724,24 TL 1,72%
ethereumETH/TRY
60.601,61 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,06%
bnbBNB/TRY
6.625,09 TL 0,25%
xrpXRP/TRY
17,78 TL 0,65%
solanaSOL/TRY
1.773,15 TL 1,05%
usd-coinUSDC/TRY
28,94 TL 0,07%
staked-etherSTETH/TRY
60.564,60 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 1,61%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,32%

Paylaş

SEC Başkanı Gensler’ın yarın vereceği ifade yayımlandı

gary gensler sec

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Başkanı Gary Gensler’ın yarın vereceği ifade yayımlandı.

Yarın, TSİ 17:00’da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde ifade verecek olan Gensler, menkul kıymet yasalarının uzun yıllardır var olduğunu söyledi.

Gensler, kripto sektörü ile menkul kıymet yasalarının uyumsuzluğuna ilişkin olarak şunları söyledi:

“Bu sektörün menkul kıymetler kanunlarına karşı geniş kapsamlı uyumsuzluğu göz önüne alındığında, piyasalarda pek çok sorunla karşılaşmamız şaşırtıcı bir durum değil. Bu hikayeyi daha önce de görmüştük”

Gensler, geçtiğimiz nisan ayında yaptığı açıklamada, kripto platformlarının borsa tanımının bir parçası olduğunu dile getirmişti.

McHenry ve Gensler karşı karşıya

SEC Başkanı Gary Gensler, “uygulama yoluyla düzenleme” yaklaşımı sebebiyle uzun süredir eleştiri yağmuruna tutuluyor. Geçtiğimiz nisan ayında Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi Başkanı Patrick McHenry ile yaptığı konuşma uzun süre kripto topluluğunun gündeminde yer almıştı. İkili yeniden karşı karşıya gelecek.

McHenry, “Dijital varlık şirketlerini, kendileri için geçerli olacağını bilmedikleri halde yasaya uymadıkları iddiasıyla cezalandırıyorsunuz. Bu çok saçma” ifadelerini kullanmıştı.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala