bitcoinBTC/TRY
1.268.770,85 TL 1,52%
ethereumETH/TRY
68.419,82 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.973,09 TL 3,18%
xrpXRP/TRY
19,69 TL 6,00%
solanaSOL/TRY
2.193,66 TL 7,18%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
17,85 TL 27,42%
staked-etherSTETH/TRY
68.506,57 TL 0,81%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 5,26%

Paylaş

SBF, ilk kez hakim karşısına çıktı

Bankman Fried Released on $250 Million Bond in FTX Fraud Case

FTX’in kurucusu Sam Bankman-Fried, dolandırıcılık davasında ilk kez hakim karşısına çıktı. Inner City Press’in haberine göre hakim Lewis Kaplan’ın jüriyi göndermesinin ardından SBF, kürsüye çıktı. SBF‘nin sorulara kaçamak yanıtlar verdiği belirtilirken, jürisiz duruşmanın çok nadir yaşandığı ifade edildi.

Crypto Exchange FTX CEO Sam Bankman Fried Portraits

SBF, ilk kez hakim karşısına çıktı

Bankman-Fried, iletişimle ilgili ilk soruları yanıtlarken Slack ve Signal gibi platformları kullandığını söyledi. Şirketin Hong Kong’daki merkezinde güvenlik endişeleri olduğunu söyledi ve üçüncü tarafların hacklendiğini kabul etti. Buna rağmen temel bir ihlal olmadığını söyledi.

SBF’nin sorulara yanıt vermeden önce uzun süre sessiz kalmasının dikkat çekici olduğu belirtildi. Sanığın avukatı Mark Cohen, “Alameda üzerinden FTX mevduatı almanın yasal olduğuna inanıyor muydunuz?” diye sordu. SBF, “Yapmak istediğim bir yatırımı FTX’in yasal temsilcilerine söylüyordum. Bazen yatırımcı Alameda yerine ben oluyordum” yanıtını verdi. FTX’in kurucusunu kürsüye çıkma kararının riskli olabileceği ifade edildi.

Jürisiz duruşma şaşırttı

Bankman Fried’ın jüri olmadan ifade vermesi kararı bazı kişileri şaşırttı. Eski ABD Savcı Yardımcısı Josh Naftalis, prosedürün çok nadir olduğunu belirtti. Pallas Partners hukuk firmasında ortak olan Josh Naftalis, “Belli ki kendisinin ve avukatların odaklandığı, daha fazla ayrıntı elde etmek istedikleri bir şey var” dedi. Davanın hakimi Kaplan ise SBF’nin soruları yanıtlama şekline tepki gösterdi. Kaplan, sanığın sorulara ilginç yanıtlar verdiği ifade etti.

SBF’nin suçlu bulunması halinde onlarca yıl hapis cezası alabileceği bildirildi. FTX, geçen yılın kasım ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. SBF’ye müşteri varlıklarını kullanmak da dahil olmak üzere bir dizi suçlama yöneltilmişti.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala