bitcoinBTC/TRY
740.647,24 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
45.865,69 TL 0,30%
tetherUSDT/TRY
27,44 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.901,49 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
14,16 TL 1,62%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
45.909,82 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
6,94 TL 1,56%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 0,18%
solanaSOL/TRY
583,62 TL 5,03%

Paylaş

Sam Bankman-Fried davasında yayın yasağı önerisi gündemde

sam bankman fried davasinda yayin yasagi onerisi gundemde

İflas eden kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried’ın eski bir iş arkadaşının özel günlüğünü medyaya sızdırmakla suçlandığı davanın detayları her geçen gün daha fazla merak uyandırıyor. Şimdi ise, davanın taraflarının kamuoyu önünde konuşması hakkında bir yayın yasağı kararı alınıp alınmayacağına federal bir yargıç karar verecek.

SBF Davasında Yayın Yasağı Kararı

ABD Adalet Bakanlığı‘nın eski bir iş arkadaşının özel günlüğünü medyaya sızdırmakla suçladığı eski FTX CEO’su Sam Bankman-Fried’in davası hakkında kamuoyu önünde konuşmasının yasaklanıp yasaklanmayacağına federal bir yargıç yakında karar verecek.

ABD New York Güney Bölgesi Savcılığı tarafından Pazartesi günü verilen bir kararda, tarafların dava hakkında konuşmasına izin verilmeyeceği ve Bankman-Fried’in aile üyeleri de dahil olmak üzere başkalarının kendi adına açıklama yapmasına neden olamayacağı belirtildi.

Önerilen kararda şu ifadelere yer verildi:

Bu davadaki tarafların, avukatlarının ve temsilcilerinin, muhtemel tanıkların kimlikleri, ifadeleri veya güvenilirliklerine ilişkin açıklamalar, duruşmada kabul edilebilir bulunmayan bilgiler ve bu davanın esasına ilişkin kamuoyunu etkilemeyi amaçlayan açıklamalar da dahil olmak üzere, adil bir yargılamayı engelleyebilecek herhangi bir şeyi kamuya açık iletişim araçlarıyla yaymaları veya tartışmaları yasaktır.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. Erken yaşta bilgisayar ve internetle tanışan Burak, Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerikler üreterek sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala