bitcoinBTC/TRY
1.188.494,61 TL 6,56%
ethereumETH/TRY
63.756,85 TL 7,07%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
7.002,20 TL 0,75%
xrpXRP/TRY
17,84 TL 7,64%
solanaSOL/TRY
2.021,89 TL 5,75%
usd-coinUSDC/TRY
28,72 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
63.918,97 TL 6,76%
cardanoADA/TRY
15,76 TL 10,39%
dogecoinDOGE/TRY
2,73 TL 7,66%

Paylaş

Render Network’ten Solana hamlesi

render

Render Network, daha düşük ücretler ve gelişmiş özellikler için Solana ağına geçiş yaptı.

Dağıtılmış GPU oluşturma hizmetleriyle bilinen Render Network, Solana’nın gelişmiş teknolojik yeteneklerinden ve daha düşük işlem maliyetlerinden yararlanarak resmi olarak Ethereum’dan Solana blokzincirine geçiş yaptı. Bu stratejik hamle, gerçek zamanlı akışı, dinamik, NFT’ler ve makine öğrenimi uygulamalarını platformuna entegre etmeyi amaçladığını belirtti.

Kullanıcı tabanının geçişini kolaylaştırmak amacıyla Render, Wormhole protokolü tarafından desteklenen ve 1,14 milyon RNDR tokeni teşviki sağlayan bir Yükseltme Asistanı programını başlattı. Bu üç aylık girişim, hibenin bir kısmı bu erken geçiş yapanlara tahsis edilerek, kullanıcıları tokenlarını erken transfer etmeye teşvik etmek için tasarlandı.

Solana’ya geçiş, blokzincirin geçtiğimiz ay değerinde yüzde 144’lük kayda değer bir artışla önemli bir büyüme gösterdiği bir zamanda gerçekleşti. Ayrıca Solana’nın fiyatı Ethereum’a karşı 15 kattan fazla arttı. Ryan Shea, Solana’nın hız, maliyet etkinliği ve ölçeklenebilirlik gibi özelliklerini ve bunların Render’ın uzun vadeli hedefleriyle nasıl uyumlu olduğunu vurguladı.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala