bitcoinBTC/TRY
1.121.452,13 TL 1,74%
ethereumETH/TRY
60.517,77 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
28,94 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.627,70 TL 0,12%
xrpXRP/TRY
17,73 TL 0,40%
solanaSOL/TRY
1.765,63 TL 0,34%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
60.498,68 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
11,16 TL 1,80%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,34%

Paylaş

Reddit’ten 3 yıl sonra gelen karar

Reddit, Spotify, Podcasts and other cellphone Apps on iPhone screen

Reddit, kullanıma sunulmasından üç yıl sonra blokzincir tabanlı ödül hizmeti Community Points’i sonlandırma kararı aldı. Karar, ölçeklendirme zorluğu ve kripto para birimi projeleri için zorlu düzenleyici ortam ile ilişkilendirildi.

Sosyal medya platformu Reddit, blokzincir tabanlı ödül hizmeti Community Points’i sonlandırma kararı aldı.

Düzenleyici ortamın ölçeklenebilirlik sınırlamalarına katkıda bulunduğunu belirten platform, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Puanlardan uzaklaşmak, daha fazla Reddit kullanıcısına değer sağlayan ürünlere yatırım yapmamızı sağlıyor. Ayrıca, Topluluk Puanları programının amaçladığı şeyi gerçekleştiren birkaç ürünü piyasaya sürdük veya aktif olarak yatırım yapıyoruz.”

Reddit’in blokzinciri hedefleri

Topluluk Puanları ilk olarak 2020 yılında, kullanıcı katılımını ve toplulukları artırmak amacıyla, bir yorum veya gönderi için büyük miktarda onay almak gibi belirli alt dizinlerde yapıcı etkinlik için kullanıcıları ödüllendirmenin bir yolu olarak başlatıldı.

Kullanıcıların kazandığı puanlar, platformun Reddit Vault adlı kripto cüzdanında saklanan ERC-20 tokenları oldu. Reddit kullanıcıları daha sonra Topluluk Puanlarını emojiler veya rozetler gibi avantajlar için harcayabiliyor ve ardından puanlar yakılıyordu.

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala