bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

Ralli sırası Bitcoin madencilik hisselerinde

bitcoin 2

Bitcoin halving yaklaşırken madencilik hisse senetleri yükselişe geçti. BTC fiyatının 30 bin doların üzerine çıkması ve bu seviyeyi direnç belirlemesi ile birlikte, madencilik hisseleri de 2022’deki düşüşten toparlandı.

Bit Digital (BTBT), TeraWulf (WULF), Hut 8 (HUT) ve CleanSpark (CLSK) hisseleri yüzde 10’dan fazla yükselerek yüzde 5 ile yüzde 9 arasında yükselen Marathon Digital (MARA), Riot Platforms (RIOT) ve Hive Digital (HIVE) gibi emsallerini geride bıraktı. Düşen tek madencilik hissesi ise Bitdeer (BTDR) oldu.

Madencilik hisseleri bu yıl Bitcoin’in yükselişini geride bırakarak 2022’deki düşüşten toparlandı. Hisselerin performansını izleyen Valkyrie Bitcoin Miners ETF (WGMI) ise bu yıl fiyatını iki katına çıkardı.

B. Riley analisti Lucas Pipes, yarılanmanın madencilik sektörü için genellikle olumsuz bir durum olduğunu ve yatırımcıların bu olayın madenciler üzerindeki etkisine odaklandığını şu ifadelerle dile getirdi:

“Yarılanmanın her şeyden önce grup için olumsuz olduğuna inanıyoruz. Ancak, düşük maliyetli üreticiler yüksek maliyetli üreticilerden ve iyi sermayelendirilmiş şirketler kaldıraçlı olanlardan daha iyi performans göstermelidir.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala