bitcoinBTC/TRY
769.418,40 TL 3,14%
ethereumETH/TRY
46.370,15 TL 0,31%
tetherUSDT/TRY
27,48 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
5.953,76 TL 0,63%
xrpXRP/TRY
14,27 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
27,51 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
46.331,39 TL 0,22%
solanaSOL/TRY
660,22 TL 6,19%
cardanoADA/TRY
7,27 TL 1,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,72 TL 0,32%

Paylaş

PayPal’ın stablecoin’i durgun başladı

paypalin stablecoin adimi kongre uyelerini harekete gecirdi

Son dönemlerde kripto piyasasını heyecanlandıran gelişmelerden biri de PayPal‘ın stablecoin hamlesi oldu. PayPal büyüklüğünde bir şirketin stablecoin çıkarmasının kripto dünyası için çok önemli olduğunu pek çok kişi ve kurum söyledi. Buna rağmen veriler, PYUSD’nin durgun bir başlangıç yaptığını ortaya koydu.

paypal stablecoin calismasini duraklattifgbfghbfg

Paypal’ın stablecoin’i talep görmüyor

Kripto analiz şirketi Nansen, PayPal‘ın stablecoin’i PYUSD’nin yeteri kadar talep görmediği açıkladı. Nansen’den yapılan açıklamada, piyasadaki alternatiflere vurgu yapılırken, “PYUSD için kripto kullanıcılarından talep eksikliği var” denildi. Analiz şirketi, çok az kişinin PYUSD token’ını saklama cüzdanlarında tuttuğunu bildirdi. Açıklamada, talep azlığının farklı bir demografinin hedeflenmesi nedeniyle meydana gelmiş olabileceği ifade edildi.

PayPal, bu ayın başlarında Paxos ile iş birliği yaparak PYUSD’yi piyasaya sürdü. Nansen, Paxos’un hala PYUSD arzının yüzde 90’ından fazlasını koruduğunu söyledi. Kraken, Gate.io ve Crypto.com borsaları ise arzın yüzde 7’sinden biraz fazlasını elinde tutuyor.

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç

Göker Bilgiç, Kasım 1992'de İstanbul'da doğdu. İlkokul ve lise öğrenimini İstanbul'da gördü. İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünden mezun oldu. Üniversite yıllarında bilimsel araştırmalarda görev aldı. 2015 yılında Dünya gazetesinde haber editörü olarak mesleğe ilk adımını attı. Dünya'da farklı dönemlerde 5 yıla yakın çalıştı. Bu sürenin son 3 aylık kısmı Dünya kadrolarınca yayın hayatına başlayan Ekonomi gazetesinde geçti. Bazı dergi ve haber platformları ile reklam ajanslarında yine editör veya metin yazarı olarak mesai harcadı. 2018 yılında blockchain ve kripto paralar ile tanıştı. 2023 yılı Ocak ayından bu yana Btchaber.com'da editör olarak görev yapıyor. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema programında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala