Melis Hazal Karagöz ile Kripto Bülten’de Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Melis Hazal Karagöz’ün sunumuyla gerçekleştirilen Kripto Bülten’in yeni bölümü yayınlandı. Geçen haftanın öne çıkan başlıkları arasında; Bitcoin’de yeni ATH, ETF onayları ve dikkat çeken metaverse çalışmaları yer aldı.

Konu Başlıkları:

  • Bitcoin’de yeni ATH, ETF onayları
  • Metaverse Çalışmaları

Nelerden Bahsedildi?

-Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzun bir süredir yükselen görünümünü koruyan lider kripto varlık, belki de siz bu videoyu izlerken yükselmeye devam ediyor. Yaklaşık 6 ay önce 64850 dolar ile zirve belirleyen Bitcoin, 20 ekim çarşamba günü bu seviyeyi aşmayı başardı. Bunun bir anlamı da bugüne kadar Bitcoin alıp tutmuş bütün adreslerin kara geçmiş olması. Bitcoin madencilik konseyi raporları ve ETF onayları gibi pozitif haberler fiyatı olumlu etkilemişe benziyor.

-SEC, uzun süredir beklettiği Proshares vadeli Bitcoin ETF’ine onay verdi! ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ilk Bitcoin ETF’ine olumlu dönüş yaptı. Geçtiğimiz yaz Bitcoin ETF’i için başvuruda bulunan ProShares, onay alan ilk şirket oldu, ancak tek şirket olmadı.

-Özellikle evlere tıkılmak zorunda kaldığımız dönemlerden itibaren metaverse kavramını daha da sık duyar olduk ve her geçen gün daha da popüler hale geliyor. Şimdi de çevrimiçi bir dünya olan Metaverse’ü Facebook’a uyarlamak için çalışmalara başlandı bile. Facebook, konu ile ilgili olarak AB’nin bu konuda birçok avantaj sunduğunu söyledi. Özellikle AB’nin geniş tüketici pazarına, birinci sınıf üniversitelere ve yüksek kaliteli yeteneklere sahip olduğunun da altını çizdi. Facebook, kısa bir süre önce Metaverse’ü inşa etmek için kar amacı gütmeyen kuruluşlara 50 milyon dolar yatırım yaptı. Ancak Metaverse fikrinin 10 ila 15 yıl daha süreceği düşünülüyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 719.179,44 TL 0,01%
ethereum
Ethereum (ETH) 58.930,50 TL 5,46%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.865,75 TL 0,27%
tether
Tether (USDT) 12,54 TL 0,02%
solana
Solana (SOL) 2.642,97 TL 3,03%
cardano
Cardano (ADA) 19,59 TL 2,64%
xrp
XRP (XRP) 12,56 TL 0,26%
polkadot
Polkadot (DOT) 479,82 TL 3,55%
usd-coin
USD Coin (USDC) 12,52 TL 0,01%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,71 TL 0,61%
Bağlantıyı kopyala