bitcoinBTC/TRY
742.019,68 TL 2,30%
ethereumETH/TRY
45.909,48 TL 3,22%
tetherUSDT/TRY
27,46 TL 0,10%
bnbBNB/TRY
5.934,40 TL 1,54%
xrpXRP/TRY
13,97 TL 2,08%
usd-coinUSDC/TRY
27,46 TL 0,03%
staked-etherSTETH/TRY
45.841,92 TL 3,10%
cardanoADA/TRY
6,91 TL 2,36%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,49%
solanaSOL/TRY
553,67 TL 5,11%

Paylaş

Laser Digital’den Bitcoin Benimseme Fonu

shutterstock 1897558246 2 16 9 1648447850

Kripto para sektöründe birçok şirket sektör ile ilgili çalışmalar gerçekleştiriyor. Bu şirketlerden biri de Japon finansal hizmetler devi Nomura‘nın dijital varlık yan kuruluşu Laser Digital. Laser Digital, kurumsal yatırımcılara bitcoin (BTC) erişimi sağlayan yeni bir fon başlattı.

 Laser Digital, BTC erişimi sağlayan yeni bir fon başlattı

Bitcoin Benimseme Fonu yalnızca uzun vadeli bir gösterim sağlayacak ve Laser Digital tarafından sunulan bu tür dijital varlık yatırım ürünleri yelpazesinde ilk olacak.

Lazer Dijital Varlık Yönetimi başkanı Sebastien Guglietta, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı: “Teknoloji, küresel ekonomik büyümenin önemli bir itici gücüdür ve ekonominin büyük bir bölümünü analogdan dijitale dönüştürmektedir. Bitcoin, bu uzun süreli dönüşümsel değişimin kolaylaştırıcılarından biri ve Bitcoin’e uzun vadeli maruz kalmak, yatırımcılara bu makro trendi yakalamaları için bir çözüm sunuyor.

shutterstock 1897558246 2 16 9 1648447850

Fon, müşteri varlıklarının saklanması için Nomura, Ledger ve CoinShares’in ortak girişimi olan Komainu’yu kullanacak. Hem Laser Digital hem de Komainu, geçen ay Dubai’nin Sanal Varlık Düzenleme Kurumu’ndan (VARA) bir işletme lisansı aldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala