bitcoinBTC/TRY
710.478,78 TL 1,76%
ethereumETH/TRY
42.842,48 TL 1,27%
tetherUSDT/TRY
27,19 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.669,69 TL 1,01%
xrpXRP/TRY
13,49 TL 2,79%
usd-coinUSDC/TRY
27,20 TL 0,00%
staked-etherSTETH/TRY
42.819,37 TL 1,31%
dogecoinDOGE/TRY
1,65 TL 1,27%
cardanoADA/TRY
6,63 TL 0,68%
solanaSOL/TRY
529,49 TL 0,26%

Paylaş

Küresel piyasalarda gözler Fed’e çevrildi

piyasalar

Piyasalarda geçen hafta negatif bir seyir izlendi. Fed’in şahin para politikasında sona gelinmediğine yönelik endişeler piyasalar üzerindeki baskıyı artırdı. Küresel piyasalarda dikkatler çarşamba günü açıklanacak kritik Fed kararına çevrildi. Fed ile birlikte Japonya ve İngiltere merkez bankalarının kararları da yakından izlenecek. Fed, 20 Eylül akşamı TSİ ile 21.00‘da kritik faiz kararı açıklanacak.

Küresel piyasalarda Fed beklentisi

Küresel piyasa gözünü Fed’in çarşamba günü açıklayacağı karara kitlenmiş durumda. ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole toplantısında gündeme ilişkin konuştu. Powell, “Eğer uygun olursa daha fazla faiz artışın hazırız. Enflasyon sürdürülebilir yüzde 2 hedefine hareket edene kadar faizlerin kısıtlayıcı seviyede tutma niyetindeyiz” şeklinde konuştu.

piyasa7 K3D9 cover 1

Bunun yanında geçen haftayı yüzde 0,4 düşüşle tamamlayan Dolar endeksi bu sabah yatay seyrinde ilerliyor.

Ayrıca geçtiğimiz hafta Dow Jones günü yüzde 0,83’lük düşüle kapatırken, Nasdaq endeksi yüzde 1,56 ve S&P 500 ise yüzde yüzde 1,22’lik bir düşüş kaydetti.

Kripto sektöründeki hareketliliğe göz atalım. Son 24 saatte yüzde 0.5’lik artış gösteren piyasa değeri bakımından dünyanın en büyük kripto parası Bitcoin, bu haberin yazımı itibarıyla 26 bin 679 dolardan işlem görüyor.

Bitcoin’i hemen ardından Ethereum takip ediyor. Ethereum da son 24 saat içerisinde 0.1‘lik bir artış kaydetti. Haberin yazımında ise 1.631 dolardan el değiştiriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala