bitcoinBTC/TRY
1.122.030,36 TL 1,75%
ethereumETH/TRY
60.605,08 TL 0,18%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.623,07 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
17,76 TL 0,52%
solanaSOL/TRY
1.776,33 TL 1,55%
usd-coinUSDC/TRY
28,91 TL 0,04%
staked-etherSTETH/TRY
60.521,52 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
11,17 TL 2,08%
dogecoinDOGE/TRY
2,44 TL 0,06%

Paylaş

Kripto sektörü, ABD Hazinesi’nin önerisine tepki gösterdi

usa

Kripto sektörü, ABD Hazinesi’nin vergi raporlamaya ilişkin regülasyon önerisini protesto ediyor.

Önerilen yeni kurallarla birlikte şirketler, birçok kripto para birimi işlemini raporlamak durumunda kalacak. Endüstri savunucuları ise anayasal endişelere gerekçe göstererek bu hamlenin merkeziyetsiz finans için bir engel olacağını iddia ediyor.

Hazine, geçtiğimiz ağustos ayında kripto aracılarının geleneksel finans sektöründeki aracılarla aynı şekilde muamele görmesini gerektiren bir dizi regülasyon önerisi yayımladı.

Bu önerinin ardından Hazine, mektup yağmuruna tutuldu. Hazine’nin 124.000’den fazla şikayet aldığı ifade edildi.

“Tanım çok geniş”

Blockchain Associations’dan Marisa Copel, sunulan önerinin aşırı geniş sınırlarının olduğunu ve bu tanımın merkezi kuruluşlarla sınırlı olması gerektiğini ifade etti. Copel, kullanıcıların birbirleriyle bağlantı kurduğu DeFi protokolleri tam anlamıyla bir aracı şirketi gibi faaliyet göstermediğinin altını çizdi.

“Teklife uyum sağlamanın tek yolu, protokollerin kendilerini benzersiz kılan merkeziyetsiz teknolojiyi terk etmeleridir. Bu, ABD merkezli tüm DeFi projelerini yurt dışına itecek veya tamamen ortadan kaldıracak”

DeFi Eğitim Fonu da bu ayların başlarında kaleme aldığı mektupta, Hazine’nin “dijital varlık aracısı” adı altında yeni bir broker türü yarattığını söyledi.

Hazine’ye isimsiz birçok mektubunda gönderildiği ifade etti. Yapılan bu çağrıların temel noktası, Hazine’nin bireylerin mahremiyet hakkına saygı duyması oldu.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala