bitcoinBTC/TRY
1.268.851,79 TL 2,76%
ethereumETH/TRY
65.509,77 TL 1,42%
tetherUSDT/TRY
28,88 TL 0,33%
bnbBNB/TRY
6.650,66 TL 0,87%
xrpXRP/TRY
18,11 TL 1,55%
solanaSOL/TRY
1.820,78 TL 3,53%
usd-coinUSDC/TRY
28,90 TL 0,05%
staked-etherSTETH/TRY
65.593,35 TL 1,40%
cardanoADA/TRY
12,86 TL 9,42%
dogecoinDOGE/TRY
2,92 TL 10,73%

Paylaş

Kripto projelerine 300 milyon dolarlık can suyu

kripto

Blokzincir gizlilik altyapısı sağlayıcısı Nym Technologies, kripto projelerini desteklemek için 300 milyon dolarlık bir inovasyon fonu başlattı. Polychain, KR1, Huobi Incubator, Eden Block ve diğerleri tarafından desteklenen fon, blokzincir gizliliğini artıran projelere öncelik verecek. Söz konusu duyurusu, ayı piyasası nedeniyle fon sıkıntısı yaşayan kripto piyasasına adeta can suyu oldu.

Sıkıntılı günler geride kalıyor

Blokzincir ekosisteminin gizlilik altyapısına odaklanan bir şirket olan Nym Technologies, 300 milyon dolarlık bir inovasyon fonu duyurdu.

Ayı piyasası boyunca piyasada nakit sıkıntısı yaşandı. Ancak şimdi topluluk yeni bir boğa koşusunun başlayacağını tahmin ederken, firmalar ekosistemi desteklemek için yeni fonlar bulmaya başladı.

Gizlilik projelerine öncelik verilecek

İnovasyon fonu, Kasım 2023’ten itibaren başvuruları kabul etmeye başlayacak. Fon daha geniş fikirleri desteklemek isterken gizliliği artırma, açık kaynak işbirliğini ve topluluğu teşvik etmeye odaklanan projelere öncelik verecek.

Nym Technologies CEO’su ve kurucu ortağı Harry Halpin konuyla ilgili şunları söyledi:

“Web3, internetin geleceği olarak ancak gizliliğin mevcut olması durumunda başarılı olacaktır. Tekel ve sansürden arınmış, yeni, daha iyi, merkezi olmayan bir internetin özünde gizliliğe ihtiyacı var, aksi takdirde eski web’in hatalarını kopyalayacaktır.”

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir

Beyza Nur Kızıldemir 6 Temmuz 1997 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. İlkokul, ortaokul ve lise yıllarını Bursa’da geçirdi. Şu an İstanbul’da yaşıyor. Çocukluğundan bu yana tiyatro, müzik, sinema ve edebiyata ilgi duydu, zaman zaman bu branşlarda eğitimler aldı. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu olan Beyza, aynı zamanda Gazetecilik bölümü ile de çift anadal yaptı. Öğrencilik yıllarında üniversitenin resmi yayın organı İletim Gazetesi’nde muhabir ve editör olarak çalıştı. Aynı yıl Vatan Gazetesi’nin kitap ekinde editör stajını tamamladı. Eğitim ve iş hayatı daima iç içe olan Beyza, satış danışmanlığından garsonluğa kadar pek çok iş tecrübesi edindi ve hayatı tanıdı. Work and Travel programıyla 3 buçuk ay ABD’de yaşadı. Mezun olduktan sonra Akşam Gazetesi’nde profesyonel meslek hayatına adım attı. Burada SEO editörü ve gündem editörü olarak toplamda yaklaşık 2 yıl görev aldı. Farklı sektörlerde deneyim edinme arzusuna kapılan Beyza, Günışığı Kitaplığı’nın basın tanıtım sorumluluğunu üstlendi. Yazma sevdası ağır basınca da medyaya dönüş yaptı. Bir dönem Fil'm Hafızası'nın haber editörleri arasında yer alan Beyza, geleneksel ve dijital medyada edindiği tecrübeler sayesinde her konuda yazabilme yetisi kazandı. Farklı mecralarda yazıları yayınlandı. Dijital varlıkların, biz istesek de istemesek de geleceğin ekonomisini yönlendireceğine inanıyor. Kripto sektörünün kendi içinde yarattığı dilin, her kesimden okur tarafından anlaşılması için çalışan Beyza, mevcut durumda BTC Haber, Coinkolik ve CoinBilgi'de SEO editörü görevini yürütüyor. Ayrıca farklı kurumlara freelance olarak içerik üretiyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala