bitcoinBTC/TRY
744.265,77 TL 0,78%
ethereumETH/TRY
46.063,88 TL 0,33%
tetherUSDT/TRY
27,40 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.897,38 TL 0,15%
xrpXRP/TRY
14,20 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
27,41 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
46.061,42 TL 0,42%
cardanoADA/TRY
7,02 TL 1,96%
solanaSOL/TRY
589,66 TL 5,94%
dogecoinDOGE/TRY
1,71 TL 0,80%

Paylaş

Kripto fonu çıkışları yarım milyara ulaştı

kripto kan kaybı2

Kripto para sektörü son dönemde hareketli bir dönemden geçiyor. Kripto yatırım ürünlerinden son dokuz hafta içinde kümülatif olarak 450 milyon doların üzerinde çıkış görüldü. Varlık yöneticisi CoinShares‘in raporuna göre; kripto para borsalarında işlem gören ürünlerden çıkışlar geçtiğimiz dokuz haftada 455 milyon dolara ulaştı. ETP‘lerden çıkışlar genellikle kripto para birimlerine yönelik olumsuz düşünceye işaret ediyor.

Kripto fonu çıkışlarında hareketlilik yaşandı

Kripto yatırım ürünlerinden son dokuz hafta içinde kümülatif olarak 450 milyon doların üzerinde çıkış görüldü. Kripto borsasında işlem gören ürünler, kripto fiyatlarını takip etmek için tasarlanıyor. Bu fonların payları hedef fiyatlarının altına düştüğünde kripto paraları satarak çıkışlara neden oluyor.

CoinShares ayrıca kripto ETP çıkışlarının bölgesel kökeni hakkında da veri sağladı. Çıkışların yüzde 77’sinden ABD sorumlu olurken, Almanya, Kanada ve İsveç de çıkışların önemli bir yüzdesine neden oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala