bitcoinBTC/TRY
1.191.997,59 TL 5,98%
ethereumETH/TRY
64.028,11 TL 6,24%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
6.999,88 TL 0,92%
xrpXRP/TRY
17,92 TL 6,64%
solanaSOL/TRY
2.004,80 TL 6,31%
usd-coinUSDC/TRY
28,77 TL 0,62%
staked-etherSTETH/TRY
64.131,46 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
16,05 TL 7,00%
avalanche-2AVAX/TRY
1.130,51 TL 6,53%

Paylaş

JPMorgan, SEC’in yasal işlemlerle karşı karşıya kalabileceğini söyledi

jpmorgan

JPMorgan, regülatörün spot Bitcoin ETF’ler ile ilgili tutumunu sürdürmesi halinde, hukuki sorunların yaşanacağını öngörüyor.

Kripto para piyasaları, 2024 yılının başında potansiyel bir ETF onayı için umutlu olsa da JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou aksi bir karar çıkmasının mümkün olduğuna inanıyor. Analist, bu açıklamasına karşın onay için iyimser:

“Spot Bitcoin ETF onayı konusunda yeni bir yasal mücadelenin SEC’in tekrar karşılaşmak isteyeceği bir şey olmadığına inanıyoruz”

Grayscale Investment, geçtiğimiz ay spot Bitcoin ETF teklifini reddettiği gerekçesiyle SEC’e açmış olduğu davayı kazandı. Regülatör, ETF başvurusunun yeniden incelenmesine yönelik verilen karara itiraz etmedi.

ETF onayına ilişkin iyimserlik BTC’yi etkiledi

Bitcoin fiyatı, ABD’de bir spot Bitcoin ETF’inin onaylanacağına dair artan iyimserliğin ardından hızla yükseldi. Varlığın değeri birkaç gün içinde yaklaşık yüzde 20 oranında arttı.

JPMorgan analistleri, yılın önceki çeyreklerindeki Bitcoin performansının bireysel yatırımcıların ilgisinden kaynaklandığını belirtirken, şimdiki performansının ise kurumsal yatırımcılar tarafından desteklendiğini söyledi.

Analistler ayrıca, büyük cüzdanlara önemli miktarda BTC girişi olduğunu ve bunun da kurumsal yatırımcıların talebinin bir sonucu olduğuna dikkat çekti.

Cem Yavuz

Cem Yavuz

2 Ekim 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen Cem Yavuz, ilköğretimi yine doğduğu şehirde tamamladı. Liseyi İstanbul’da okuyan Cem, tarihe olan ilgisi sebebiyle üniversite eğitimini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nin Tarih bölümünde tamamladı. Cem’in ilk iş deneyimi arşiv çalışmaları üzerine oldu. Bahçelievler Belediyesi’nin tapu arşivinde görev alan Cem, web siteleri için makale yazmaya ise 2014 yılında başladı. 2014 yılından beri aktif olarak onlarca farklı konuda makale kaleme aldı. Cem bu süreç içerisinde, birçok tanınmış markanın web sitesi içeriklerini de üretti. Cem üniversiteden mezun olmasının ardından farklı sektörlerde de çalıştı. Ünlü bir GSM operatörünün tanıtımı üzerine çeşitli görevlerde bulunan Cem, tekstil sektöründe de bir yıldan fazla çeşitli görevler yaptı. Cem, ilk olarak devlet okulunda tarih öğretmenliği stajını tamamladı. Daha sonra özel bir kuruluşta bir dönem tarih öğretmenliği de yaptı. Cem’in kripto para sektörüne girişi ise 2017 yılındaydı. Kripto paralarla tesadüfen tanışan Cem, Ethereum’u oldukça ilgi çekici bulmuş ve bu konuyu araştırma yoluna gitmişti. Çeşitli kripto para borsaları ve web siteleri için rehber içerikler kaleme aldı. Rehber içerikler daha çok kripto paraların tanıtımı üzerineydi. Ayrıca blockchain teknolojisi ve kripto para madenciliği hakkında da birçok bilgilendirici yazı kaleme aldı. Daha sonra çeşitli kripto para haber sitelerinde düzenli olarak yazarlık yapan Cem, şu anda Kriptomeda yayınlarından Coinkolik ve BTCHaber’de editör olarak görev yapıyor. Cem’in kripto paraların yanı sıra farklı ilgi alanları da bulunuyor. Tarih lisans eğitimini tamamlayan Cem, hala tarihle ilgilenmeyi sürdürüyor. Özellikle Ortaçağ Türk Tarihi konusunda oldukça ilgi duyan Cem, bir dönem yerel bir gazetede tarih ağırlıklı köşe yazıları da kaleme aldı. Cem’in hobileri arasında edebiyat, sinema ve spor önemli bir yer tutuyor. Özellikle Rus edebiyatına yoğun bir ilgisi olan Cem, modern klasiklerle de bir hayli ilgi duyuyor. Cem’in tarihi filmlere de büyük bir ilgisi söz konusu. Özellikle Ortaçağ’ı konu alan filmleri yakınen takip ediyor. Cem birçok spor branşını da takip ediyor. Futbol, basketbol ve tenis, Cem’in en çok takip ettiği spor branşları arasında yer alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala