Iris Energy, 2022 Yılı Son Çeyrek Net Zararını Açıkladı

iris energy 2022 yili son ceyrek net zararini acikladi

Dünyanın en büyük Bitcoin madencilik şirketlerinden birisi olan Iris Energy, geçtiğimiz günlerde operasyonlarını güçlendirecek yeni Bitcoin madencilik makine alımını açıklamıştı. Şirket tarafından yapılan açıklamada Aralık 2022 ile birlikte sona eren 2022 son çeyrek zararını duyurdu.

Iris Energy, 2022 Yılı Son Çeyreğini 144 Milyon Dolarlık Zararla Kapattı

Bitcoin madencilik şirketi Iris Energy, kısmen ekipman finansmanıyla ilgili 105.2 milyon dolarlık gayri nakdi değer düşüklüğü sebebiyle 144 milyon dolarlık net zarar açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada ayrıca Aralık 2022 itibariyle sona eren 2022 son çeyreğinde daha az Bitcoin çıkardığını dile getirdi.

iris energy 2022 yili son ceyrek net zararini acikladi 2

Şirket tarafından yapılan açıklamada, analistlerin gelir tahmini olan 13.3 milyon dolar tahminini aşarak 13.8 milyon dolarlık bir gelir elde ettiğini belirtti. Iris Energy’nin hisseleri bu verilerin açıklanmasının ardından piyasada düşüş yaşadı.

Veriler hakkında açıklama yapan Iris Energy’nin kurucu ortağı ve CEO’su Daniel Roberts şu ifadeleri kullandı:

Geride bıraktığımız 2022 senesi, dijital varlıklar endüstrisi ve daha geniş hisse senedi piyasaları için oldukça zorlu bir yıldı. İleriye baktığımızda, piyasalar gelişmeye devam ederken sermayeyi kullanmak için iyi bir pozisyonda olduğumuzu düşünüyoruz.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
541.454,92 TL 2,00%
ethereumETH/TRY
34.467,09 TL 3,30%
tetherUSDT/TRY
19,24 TL 0,38%
bnbBNB/TRY
6.499,98 TL 2,51%
usd-coinUSDC/TRY
19,16 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
8,80 TL 19,52%
cardanoADA/TRY
7,28 TL 13,46%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 5,81%
staked-etherSTETH/TRY
34.465,56 TL 3,55%
matic-networkMATIC/TRY
22,00 TL 4,72%
Bağlantıyı kopyala