bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Haftanın Öne Çıkan NFT Haberleri (5-12 Mart)

haftanin one cikan nft haberleri 5 12 mart

NFT sektörü her geçen gün daha fazla gelişmeye ve büyümeye devam ederken, birçok isim NFT dünyasına giriş yapıyor. Şimdi birlikte bu hafta NFT sektöründe hangi gelişmeler yaşanmış birlikte bakalım.

  • Papa John’s, Müşterilerine NFT Vermeyi Planlıyor
  • Fırat NFT Koleksiyonu, Trader Joe İle Ortak Oldu
  • LimeWire, NFT Pazaryeri ile Yeniden Hizmete Başlayacak
  • Softbank’tan ‘NFT Alışveriş Merkezi’ Projesi
  • Warner Bros, NFT İçeren 6 Milyon DC Comics Kartı Çıkaracak

Papa John’s, Müşterilerine NFT Vermeyi Planlıyor

Dünyanın önde gelen pizza zincirlerinden biri olan Papa John’sNFT dünyasına göz kırptı. Tezos ağında basılan 19.840 NFT’lik koleksiyonu müşterilerine dağıtmayı planlıyor.

0 FR260109PAPA 3

Söz konusu NFT’lerin 9 farklı pizza teslim torbası şeklinde tasarlandığı belirtildi. Papa John’s bu ortamda müşterilerine yaklaşık 20.000 NFT vermeyi planlıyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Fırat NFT Koleksiyonu, Trader Joe İle Ortak Oldu

Uykusuz Dergisi karikatüristi Uğur Gürsoy’un meşhur karakteri Fırat’tan doğan Fırat NFT Koleksiyonu, Dex projesi Trader Joe ile iş birliği yaptı.

nft

Bu anlaşma ile Avalanche üzerinde çıkan Fırat NFT’leri, ekosistemin en büyük Dex’i olan Trader Joe ile bir araya geliyor.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

LimeWire, NFT Pazaryeri ile Yeniden Hizmete Başlayacak

2000’li yılların başından itibaren popüler bir eşler arası müzik paylaşım hizmeti LimeWire uzun süredir faaliyette olmayan LimeWire markasının yeni sahipleri, başlangıçta müzik ve ilgili koleksiyonlara odaklanarak bir NFT pazaryeri olarak yeniden hizmete gireceğini duyurdu.

haftanin one cikan nft haberleri 5 12 mart 2

NFT alanının genişlemesi ile birlikte bu alanda yapılan çalışmalar da hız kazanmış durumda. LimeWire’ın yeni sahipleri bu konuda bir adım atmaya karar verdi. LimeWire, CEO Paul ve Julian Zehetmayr liderliğinde Mayıs ayında piyasaya sürülecek.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Softbank’tan ‘NFT Alışveriş Merkezi’ Projesi

Bir başka NFT haberi de Softbank’tan geldi.  NFT alışveriş merkezi ile küresel varlığını büyütmeyi planlayan dev şirket, 180 ülkede var olmayı hedefliyor.

haftanin one cikan nft haberleri 5 12 mart

Şirketin üst düzey yöneticisi, fintech birimi PayPay’in kullanıcılarını ikiye katlamak için büyük meblağlarda para harcadıklarını söyledi. Dolayısıyla şimdi Paypay’de 90 milyon kullanıcı hedefi var.

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Warner Bros, NFT İçeren 6 Milyon DC Comics Kartı Çıkaracak

Warner Bros, bu ayın sonlarında satışa sunulacak, kullanılabilir NFT’lerle paketlenmiş 6 milyondan fazla DC Comics’ten ilham alan fiziksel ticaret kartı yaratıyor.

haftanin one cikan nft haberleri 5 12 mart 2

Bir kart ve masa oyunu şirketi olan Cartamundi, 155 farklı süper kahramanın yer alacağı kartları tasarlayacak. 

Haberin detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala