bitcoinBTC/TRY
1.090.089,00 TL 0,34%
ethereumETH/TRY
59.047,52 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
28,93 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.574,35 TL 0,10%
xrpXRP/TRY
17,51 TL 0,59%
solanaSOL/TRY
1.714,58 TL 0,20%
usd-coinUSDC/TRY
28,89 TL 0,19%
staked-etherSTETH/TRY
59.010,18 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
10,85 TL 1,94%
dogecoinDOGE/TRY
2,41 TL 3,40%

Paylaş

Fed’in Amacı Ne? Bitcoin Beklentileri ve Yükselme Sinyalleri

Elif Tümen’in sunumuyla bu hafta sizlere kripto para dünyasında yaşanan gelişmeleri aktaracağız. FED toplantısı nasıl geçti, FED faiz kararı ne oldu, Bitcoin beklentileri ve Bitcoin hedefi ne olur, Bitcoin yükselecek mi konularını sizlere aktarmaya çalıştık.

Bitcoin Beklentileri ve Yükselme Sinyalleri

Bitcoin yılbaşından bu yana yüzde 45’lik bir artışa imza attı. Neredeyse 1 yıl sonra ilk kez 25.000 dolar barajını aşmayı başardı. Sonrasında hemen geriledi ve son 1 haftadır 23.000 ila 25.000 dolar bandında sıkışmış bir görüntüsü var. Uzmanların bir kısmı boğa sezonuna girildiğini, bir kısmı ise bunu söylemek için henüz erken olduğunu söylüyor.

Fakat gerçek olan bir şey var ki, bu performansıyla Bitcoin Piyasa Değerinde Ödeme Devi Visa’yı Geride Bıraktı. FTX’in iflas etmesinin ardından Bitcoin, 100 milyar dolar piyasa değeri kaybetse de yeniden yükselişe geçip piyasa değerini 65 milyar dolar daha artırdı. Böylece 470.16 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan Bitcoin, yeniden Visa’nın önüne geçmeyi başardı.

BTC piyasa değeri konusunda Visa’yı ilk kez 2020’nin sonlarında geride bırakmıştı. Yaşadığı değer kayıplarıyla geriye düşse de yaşanan bu son gelişme Bitcoin’in piyasa genelinde yeniden toparlanmaya başladığının net bir göstergesi oldu.

Bu toparlanma genel olarak kripto piyasasına da yansıdı ve son 1 haftada yüzde 2’nin üstünde yükseliş yaşandı. Böylece kriptoların toplam piyasa değeri 1.1 milyar doları aşarken, teknoloji devlerinin de dikkatlerini çekmeye devam etti..

Rusya’nın en büyük arama motoru Yandex, para birimi dönüştürücüsünü güncelleyerek kripto para birimleri ekledi. Yeni widget şimdilik  Rus rublesi, ABD doları, euro ve diğer itibari para birimleri cinsinden kripto paralar bir dönüştürücü olarak kullanılabiliyor. Fakat gelecekte kripto çiftlerinin de uygulamada yer alması planlanıyor. Öte yandan Rus arama motorunun kendi istatistiklerine göre; 2022 yılında arama sorgusu sayısına göre Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dogecoin ve solana en popüler kripto paralar oldu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala