Fed Yardımcısı Kriptoda Düzenlemeleri Yetersiz Buluyor

fed yardimcisi kriptoda duzenlemeleri yetersiz buluyor

Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, kripto para birimleri hakkında açıklamalarda bulundu. Lael Brainard, işlerin kontrolden çıkmadan önce sektör için agresif düzenlemelere ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

Fed Yardımcısı Kriptoda Agresif Düzenlemeler Talep Ediyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkan Yardımcısı Lael Brainard, merkez bankasının kripto sektörünü yakından takip ettiğini belirtti. Daha öncesinde Fed Başkanı Jarome Powell’da Fed’in kripto para borsalarını ve stablecoinleri yakından takip ettiğini dile getirmişti. Fed Başkan Yardımcısı Lael Brainard, bugün yaptığı açıklamada, dijital varlıklar sektörünün başarısızlıklarının bir listesini sundu ve “Son dönemde yaşanan oynaklık kripto finansal sistemde ciddi güvenlik açıklarının olduğunu ortaya çıkarttı.” İfadelerini kullandı. Brainard Fed’in potansiyel bir dijital dolar üzerindeki çalışmalarına liderlik ediyor ve merkez bankası denetim için daimî başkan yardımcısını atayana kadar kripto politikaları tartışmaları konuları üzerinde düşünceler sunuyor.

fed yardimcisi kriptoda duzenlemeleri yetersiz buluyor 2

Brainard konuşmasında Fed’in “sistemdeki risklerin netleştiği ve pek çok kripto para yatırımcısının zarar gördüğü son olayları çok yakından takip ettiğini” belirtti. Brainard son dönemde yaşanan olaylar için, “Güçlü düzenleyici çerçeveler, yatırımcıların ve geliştiricilerin esnek bir dijital yerel finansal altyapıyı oluşturmasına yardımcı olacak.” ifadesini kullandı. Fed başkan yardımcısı ayrıca, kriptonun eksikliklerinin temelde geleneksel finansla aynı olduğunu ve sektörün geri kalanı için bir tehdit oluşturmayacak kadar büyümeden önce aynı güvenlik standartlarını karşılaması gerektiğini savundu.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
424.701,77 TL 2,41%
ethereumETH/TRY
32.685,08 TL 7,81%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
5.871,92 TL 1,96%
usd-coinUSDC/TRY
17,98 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
6,76 TL 2,77%
cardanoADA/TRY
9,52 TL 3,85%
binance-usdBUSD/TRY
17,96 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
743,16 TL 2,99%
polkadotDOT/TRY
171,22 TL 8,37%
Bağlantıyı kopyala