bitcoinBTC/TRY
1.263.375,44 TL 0,27%
ethereumETH/TRY
67.892,04 TL 0,20%
tetherUSDT/TRY
28,91 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.944,02 TL 0,41%
xrpXRP/TRY
18,96 TL 1,89%
solanaSOL/TRY
2.127,61 TL 0,13%
usd-coinUSDC/TRY
28,92 TL 0,02%
staked-etherSTETH/TRY
67.867,74 TL 0,26%
cardanoADA/TRY
16,99 TL 2,27%
dogecoinDOGE/TRY
2,95 TL 1,79%

Paylaş

Büyük ve Küçük BTC Sahiplerinin Farklı Stratejileri Var

buyuk ve kucuk btc sahiplerinin farkli stratejileri var

Kripto para piyasasının amiral gemisi olarak bilinen Bitcoin (BTC), kısa süre önce çıktığı 42.000 dolar seviyesinden tekrar 40.000 doların altına geriledi. Durum böyle olunca BTC sahiplerinin her biri farklı bir strateji izler oldu.

Büyük ve Küçük BTC Sahipleri Arasında İki Ayrı Strateji

Bitcoin (BTC), son zamanlardaki zirvesi olan 42.500 dolardan şimdilerde yüzde 8 oranında geride. Buna rağmen, zincir üstü verileri, küçük ölçekli sahiplerin iyimserliğini durdurmadığını gösteriyor.

Ecoinometrics tarafından sağlanan grafiklere göre, şimdilerde Bitcoin topluluğunda iki net strateji modeli var.

Bunlardan ilki 1 BTC ve daha düşük bakiyesi olan cüzdanlar tarafından uygulanıyor. Bu ekip, 2021 yılının üçüncü çeyreğinin başından beri BTC biriktiriyor ve toplam bakiyelerini neredeyse yüzde 10 artırmış durumda. Hemen hatırlatalım bu süreçte BTC, Kasım 2021’deki ATH’sini yapmıştı.

Diğer yandan her biri 1.000 ila 10.000 BTC tutan Bitcoin sahipleri ise o kadar hevesli değil. Son 30 gündür en büyük Bitcoin cüzdanları cüzdanlarını dağıtıyor. Bunu aşağıdaki grafikten de görüyoruz.

Bu arada U.Today‘e göre, en düzey balinalar 2020’nin 4. çeyreğinde ve 2021’in 2. ve 3. çeyreğinde birikiyordu. Bu nedenle, net bakiyeleri 15 ay öncekiyle neredeyse aynı

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala